У Вінниці розповіли про ситуацію з вакцинами

vakcini

У приміщенні Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА відбувсяпрес-брифінг стосовно ситуації у Вінницькій області щодо рівня захворюваності дитячого населення на кір, зокрема, у Шаргородському районі.

У зустрічі взяли участь начальник управління лікувально-профілактичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров’я ОДА Ольга Задорожна та начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги дитячому населенню Департаменту охорони здоров’я ОДА Тетяна Бондаренко.

Чиновниці стверджували, що вакцинами область забезпечена на сто відсотків.

Під час прес-брифінгу Ольга Задорожна ознайомила присутніх з поточною ситуацією захворюваності населення на інфекційні хвороби, а також розповіла про стан забезпечення вакцинами в області та проведення відповідних заходів з імунопрофілактики.

«Наразі Вінницька область на 100% забезпечена сертифікованими та якісними вакцинами, які відповідають календарю щеплень дітей. З боку медичних працівників відмов щодо проведення щеплень немає. Ускладнень від вакцинації в області не зареєстровано», — зауважила Ольга Задорожна.

За словами посадовиці, на Вінниччині забезпечено належну кількість доз вакцин для проведення щеплень не лише дитячому населенню області, а й дорослим. На сьогодні в наявності понад 25 тис. доз вакцини від кору, паротиту і краснухи, 41 тис. доз вакцини для профілактики гемофільної інфекції, 125 тис. – від кашлюка, дифтерії і правця, 72 тис. – від гепатиту В, а також 172 тис. доз дифтерійного анатоксину. Забезпеченість вакцинами становить від 100 до 130% від річної потреби.

Під час прес-брифінгу Ольга Задорожна акцентувала увагу на тому, що саме батьки, в першу чергу, несуть повну відповідальність за збереження життя і здоров’я дітей, адже щеплення є обов’язковими для дитячого населення України.

«З початку 2018 року у Вінницькій області зареєстровано 1218 випадків захворювань на кір, з них – 770 дітей. Було госпіталізовано 790 осіб, до переліку яких також увійшли 490 дітей. Жодного летального випадку на Вінниччині не зареєстровано. Загалом, профілактичні щеплення проводяться за графіком», — зауважила Ольга Задорожна.

Також присутніх також поінформували про ситуацію зі спалахами кору в загальноосвітніх школах Шаргородського району, що були зареєстрованіу вересні поточного року. Під час першого спалаху на кір захворіли 13 дітей, а під час другого – 15. За словами Тетяни Бондаренко, інфекцію було виявлено саме у тих дітей, які не отримали щеплення взагалі або не пройшли ревакцинацію.

Загалом, летальних випадків та випадків із важкими ускладненнями не було, оскільки кір у дітей вдалося вчасно діагностувати.

«Троє дітей з п’ятнадцяти отримали щеплення частково, інші – не отримали щеплення за відмовою батьків. На сьогодні проводяться заходи для зупинення спалаху кору, а саме – вакцинація тих дітей, які ще не хворіли та не були щепленими», — зауважила Тетяна Бондаренко.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована