У Вінниці розпочалася вакцинація від грипу. Щеплення отримали вже 1 200 вінничан

вакцина

Вінниця стала одним з перших міст в Україні, яке вже закупило 6000 доз вакцини проти грипу, а минулої п’ятниці 1 200 вінничан отримали щеплення. Вакцинація відбувається в рамках муніципальної програми «Стоп грип» – мешканці громади сплачують лише 50% вартості вакцини.

Про це повідомляють на сайті Вінницької міської ради.

Як йдеться в повідомленні, за прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я, в епідсезоні 2020-2021 в північній півкулі, а відповідно, і в Україні, курсуватиме 4 штами грипу: два штами типу А (H1N1 і H3N2), і два штами типу В.

Цього року в рамках антикризової програми «Вінничани важливі» збільшили обсяги фінансування програми «Стоп грип» на 40%. Наразі в місто вже прибуло 6 000 доз вакцини. Загалом на цей епідсезон планується закупити 15 000 доз вакцин проти грипу.

Щоб скористатися цією муніципальною програмою, вінничанам потрібно звернутися до своїх сімейних лікарів. Безкоштовно вакцину отримують діти, позбавлені батьківського піклування, і діти-сироти. Решта вінничан вакцинуються за пів ціни – 130 гривень при щепленні тривалентною вакциною GC FLU. Ціни на інші вакцини уточнюються.

«Ми вже розпочали щеплення, адже ми одні із перших викупили 6 000 доз корейської вакцини проти грипу GC FLU. На ранок п’ятниці майже 1 200 вінничан скористалися цією вакциною, серед них ‒ 350 дітей. Хочу зазначити, що вакцинуватися потрібно вже зараз», ‒ каже директор департаменту охорони здоров’я Вінницької міськради Олександр Шиш.

Варто зазначити, що під час епідемічного періоду 2019-2020 років щепленням скористалось 9 734 вінничанина.

Раніше ми писали, що на Вінниччині закуплять додаткові вакцини від грипу.