У Вінниці розпочалась підготовка до роковин аварії на Чернобильської катастрофи

22

15 березня в режимі ZOOM-конференції під головуванням заступниці міського голови Галини Якубович відбулося засідання організаційного комітету з підготовки та проведення у Вінницькій міській територіальній громаді заходів, пов’язаних з 35-ми роковинами аварії на ЧАЕС.

Серед учасників оргкомітету були присутні представники департаментів та відділів виконавчих органів Вінницької міської ради, які беруть участь у підготовці та проведенні заходів, та голови громадських організацій громадян, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, а саме: Вінницької міськрайонної організації «Асоціація жертв Чорнобиля», Відокремленого підрозділу Вінницького обласного об’єднання «Інваліди Чорнобиля» у місті Вінниці, Вінницького міського відокремленого підрозділу громадської організації «Всеукраїнська Спілка ліквідаторів-інвалідів» Чорнобиль — 86», Відокремленого підрозділу «Вінницький міський осередок» Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнське об’єднання ветеранів Чорнобиля», Громадської організації Товариства садівників та городників «Здоров’я».
На засіданні оргкомітету піднімались питання про організацію у Вінницькій міській територіальній громаді заходів пам’яті та вшанування ліквідаторів – чорнобильців, проведення культурно-мистецьких та освітніх акцій. Обговорювались питання про підвищення соціальних стандартів для громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.
Звертаючись до присутніх, Галина Якубович зауважила: «У Вінницькій міській територіальній громаді вже розпочато підготовку до відзначення 35-х роковин Чорнобильської катастрофи. Наразі ведеться системна робота профільними департаментами та співпраця з громадськими організаціями громадян, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС для належної підготовки до відзначення роковин трагедії на ЧАЕС».
Голова оргкомітету також презентувала детальний план заходів до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи — цьогоріч у місті передбачається проведення низки соціальних, культурних, мистецьких, освітніх, науково-просвітницьких заходів тощо.
Зокрема, 9 березня стартував відкритий командний чемпіонат міста з веслувального слалому, присвячений 35-м роковинам Чорнобильської трагедії. А 16 березня розпочнеться загальноміський конкурс дитячого малюнку «Світ навколо нас».
«У березні та квітні відбудуться заходи із вшанування пам’яті учасників ліквідації аварії на ЧАЕС. Зокрема, мітинг-реквієм та покладання квітів до пам’ятника «Жертвам Чорнобиля». Нагородження почесними відзнаками міського голови та відзнаками Вінницької міської ради та її виконавчого комітету. Опорядження елементів пам’ятника «Жертвам Чорнобиля» та роботи по впорядкуванню прилеглої до нього території. Надання одноразової матеріальної допомоги всім постраждалим від Чорнобильської катастрофи. Крім того, відбудеться презентація книги М. Ястремського, на видавництво якої з бюджету громади виділені кошти, «Шлях у 25 років» про діяльність Вінницької міської організації «Союз Чорнобиль України», а також буклету до 35-х роковин Чорнобильської трагедії «Поклик пам’яті», — повідомила Галина Якубович.
Представники громадських організацій громадян, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, активно вносили також свої пропозиції. За підсумками обговорення плану заходів учасниками організаційного комітету його було підтримано з урахуванням озвучених під час ZOOM-конференції пропозицій.
«У цьому році, як ніколи, ми маємо звернути увагу на проблемні моменти і сприяти їх вирішенню. З іншого боку, ми маємо на гідному рівні віддати шану і повагу тим, хто віддав найдорожче – здоров’я, чи навіть життя, ліквідовуючи наслідки Чорнобильської катастрофи, а також підтримати тих, хто живе поряд з нами» — зауважила заступниця міського голови.