У Вінниці провели першу тораскопічну операцію на серці

6066de09c24e4

У вінницькому кардіоцентрі вперше у регіоні провели торакоскопічну операцію на серці. Бригада вінницьких медиків працювала спільно з фахівцем Інституту Амосова Андрієм Руснаком. Всі свої дії лікарі могли відстежувати на 3D-моніторі.

Про це у Фейсбук написав міський голова Сергій Моргунов.

«Щоб видалити пухлину, кардіохірургу потрібно було зробити невеликий розріз, а пацієнт уже наступного дня був на ногах. Бригада вінницьких медиків працювала спільно з фахівцем Інституту Амосова Андрієм Руснаком. Всі свої дії лікарі могли відстежувати на 3D-моніторі, надягнувши спеціальні окуляри. Раніше такі втручання робили відкритим способом з розрізом грудини до 30 см, а відновлення прооперованих пацієнтів було досить тривалим.

Окрім того, нещодавно у нашому кардіоцентрі імплантували перші трикамерні кардіостимулятори, які є останнім поколінням у приладах цього виду. Два пацієнти з важкою серцевою недостатністю вже мають таких електронних помічників», – йдеться в дописі.

За словами мера, такі новітні напрямки кардіохірургії – важливий етап розвитку закладу.

«Зазначу, що Вінницький регіональний центр серцево-судинної патології котрий рік поспіль – серед лідерів в Україні. За підсумками 2020 року, він посів третю позицію за показником стентувань серед понад 40 центрів у країні. Такі дані надає Асоціація серцево-судинних хірургів України», – додав Сергій Моргунов.