У Вінниці провели громадське обговорення щодо підняття тарифів на воду: 2 години суперечок у майже пустому залі

tarifi

27 липня о 14 годині на Київській у приміщенні КП «Вінницяоблводоканал» розпочали відкриті громадські обговорення щодо перегляду тарифів на водопостачання у 2019 році. Зареєструвалось на зібрання лише 15 людей, ще до десятка присутніх – працівники водоканалу, журналісти та громадські активісти.

На початку громадського обговорення внесли пропозицію захід перенести, мовляв, тема важлива і стосується кожного жителя обласного центру, але призначили обговорення в робочий час на околиці міста, куди людям важко дістатись. На що працівники комунального підприємства зазначили, що не має підстав для перенесення обговорень, бо оголошення про подію розмістили на офіційному сайті 2 тижні тому і за цей час не надійшло жодного звернення щодо зміни місця її проведення.

До того, як дійшли до презентації вартості нових тарифів на воду, в залі лунали крики про те, що вода і так дорога, а вживати її не можна, використовують лише для технічних потреб. Були навіть вигуки «Ганьба».

Заступниця директора водоканалу Раїса Півторак намагалася пояснити, чому тарифи потрібно піднімати вдвічі, однак присутні не хотіли слухати обґрунтувань. Люди вимагали спочатку якісної послуги, а потім – підвищення її вартості.

«Сьогодні ми надаємо послугу, керуючись тарифами, які діяли у 2016 році. Відбувалися тільки коригування. Потрібно враховувати інфляцію, подорожчання реагентів, електроенергії…

В нас не вистачає робітників, всі їдуть за кордон, бо ми не можемо дати конкурентної зарплатні», — сказала Раїса Іванівна.

Коли ж слово надали фахівцеві, який мав «розкласти по поличках» економічну складову тарифу, то люди просто збурилися. Чоловік говорив з трибуни без мікрофону.

«Ми зовсім нічого не чуємо. Голосніше. І на слайдах нічого не видно, бо маленькі цифри. Знайдіть мікрофон, нащо тут колонки стоять!?», — вигукували із залу.

На тому пояснення завершилося.

Коли ж на слайдах з’явилися запропоновані тарифи, то присутні почали говорити, що не голосуватимуть за них. У відповідь почули, що процедура цього і не передбачає.

«Ми проводимо відкрите громадське обговорення, а не громадські слухання. Тут не потрібно голосувати, погоджуватися чи не погоджуватися. Наше завдання – довести до вашого відома про намір змінити тариф у 2019 році. Протокол даного засідання ми направимо в НКРЕ, яка і встановлює тарифи», — сказала Раїса Півторак.

Після двох з половиною годин скандалу та з’ясування, люди просто покинули актову залу. Пенсіонери говорили, що вони не підтримують таких слухань і вимагатимуть нових.

Якщо запропоновані тарифи затвердить Нацкомісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, то у 2019 році вінничани платитимуть за кубометр водопостачання і водовідведення 23,76 грн. (з ПДВ).

Нові тарифи будуть вдвічі більшими за ті, що діють сьогодні.

централізоване водопостачання — 12,77 грн. (без ПДВ) за 1 м³. Сьогодні – 6,11 грн. (без ПДВ) за 1 м³;

централізоване водовідведення — 7,03 грн. (без ПДВ) за 1 м³. Сьогодні – 3,81 грн. (без ПДВ) за 1 м³;

послуга з централізованого постачання холодної води (з використанням внутрішньобудинкових систем) — 13,07 грн. (без ПДВ) за 1 м³. Сьогодні – 6,33 грн. (без ПДВ) за 1 м³.

послуга з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) — 7,23 грн. (без ПДВ) за 1м³. Сьогодні – 3,95 грн. (без ПДВ) за 1 м³.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована