У Вінниці пройшла акція «Ні капітуляції!»

oblrada

Зо два десятки вінничан, сьогодні, 26 вересня, взяли участь в акції під гаслом «Ні капітуляції!». Захід відбувся під стінами обласної ради о 18:00.

Протестувальники, здебільшого юнаки віком до 25 років, розгорнули під дверима адміністративної будівлі промовистий транспарант «Ні капітуляції!», привертаючи увагу перехожих. Активісти стверджують: вийшли на акцію, аби висловитися проти так званої «Формули Штанмайєра», яка передбачає амністію для учасників незаконних збройних формувань на Донбасі та закріплює автономний статус ОРДЛО.

Ми хочемо показати громадськості, що ми проти капітуляції під виглядом виконання «формули Штанмайєра», яку насправді склав Лавров. Ми проти того, щоб в ОРДЛО проводились вибори на їхніх правах, щоб колишні бойовики увійшли до Верховної Ради. Цю інформацію треба доносити людям, – каже лідер ГО «Едельвейс» Роман Костишин

Вдалим вирішенням конфлікту Роман вважає передачу ділянки російсько-українського кордону в ОРДЛО під контроль миротворців ООН, після чого поступово можна буде реінтегрувати територію: адаптувати громадян, що там проживають, до мирного життя, і піддати суду тих, хто чинив злочини проти України.

Кілька перехожих зупинилися біля учасників акції і висловили їм свою підтримку:

Ви наступного разу краще повідомляйте про подібні акції, тому що ніхто ж не знав. Може вибрали б інший час: вихідний день, чи, наприклад, провели б її о сьомій вечора, коли всі йдуть з роботи. Лякає, що усі мовчать, чекають, що хтось інший щось зробить. Чотирнадцять тисяч людей полягло, і після цього просто здати країну російському агресору страшно. Мені в голову не вкладається: чому ми маємо давати амністії, чому маємо власним коштом відновлювати заводи та фабрики, вивезені Росією? – висловила думку вінничанка Аліна

До слова, подібні акції набувають всеукраїнського масштабу. Вони вже відбулись, зокрема, у Києві та Торнополі.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована