У Вінниці презентували туристичний хаб. Чого чекати городянам?

img_6039
5 березня в молодіжному центрі “Квадрат” відбулася презентація концепції Туристичного хабу Вінниці для професійної спільноти та громадськості міста. Заступник міського голови Андрій Очеретний та директор департаменту маркетингу міста та туризму Олександр Вешелені презентували напрацьовану концепцію та розказали про наступні кроки на шляху до відкриття Туристичного хабу Вінниці. Також учасники заходу першими ознайомилися з візуальними, дизайнерськими рішеннями та наповненням Туристичного хабу.
Туристичний хаб Вінниці — проект, який реалізує Вінницька міська рада з метою створення простору для гуртування спільноти, яка робить місто туристичним та гостинним.
«Туризм є однією з найбільш перспективних галузей економіки та креативних індустрій  і місто Вінниця має величезний туристичний потенціал, підтверджений багатьма рейтингами та незалежними оцінками. Міський голова Сергій Моргунов ініціював створення департаменту маркетингу міста та туризму з метою комплексного підходу у тому, що стосується розвитку туризму. Сьогодні ми разом довели, що Вінниця — не місто одного дня, це місто як мінімум вікенду. Ми формуємо нові туристичні продукти, цікаві події, екскурсії, все більше гостей відвідує наше місто. Торік було зафіксовано рекордну кількість ночівель в готелях і хостелах, близько 79 тисяч. Також розмір туристичного збору за 2019 рік сягнув понад 2 мільйони гривень. Ці економічні показники засвідчують, що нам і надалі потрібно працювати над розвитком туристичної галузі і цьому передусім слугуватиме Туристичний хаб Вінниці», — зазначив заступник міського голови Андрій Очеретний.
Туристичний хаб має на меті створення простору для гуртування спільноти, яка робить Вінницю туристичною та гостинною. В рамках проекту у фасадній, нежитловій частині будівлі за адресою Соборна, 89 заплановано відкрити Туристичний хаб, де розташовуватимуться: сучасний туристично-інформаційний центр; кав’ярня з літньою терасою та зоною дозвілля; освітній простір та івент-зона; коворкінг туристичних стартапів; переговірна та тренінгова кімната; офіси департаменту маркетингу міста та туризму.
«Ми усвідомили, що це чудовий шанс створити у Вінниці дійсно сучасний туристично-інформаційний центр за міжнародними стандартами. У процесі розробки концепції стало зрозуміло, що ТІЦ мав би не лише надавати інформацію, а й генерувати продукт. Ми зійшлися на тому, що нам потрібна точка тяжіння для розвитку туризму у Вінниці і на Вінниччині. Туристичний хаб сповідуватиме принципи відкритості, доступності, інклюзивності. Активність і включеність хабу означає якраз ось це оживлення і залучення ширшого кола людей до процесу розвитку туризму, в тому числі навчальні заклади, які готують спеціалістів в галузі туризму», — розповів директор департаменту маркетингу міста та туризму Олександр Вешелені.
У майбутньому Туристично-інформаційному центрі, який буде розміщений на першому поверсі, надаватиметься новий рівень сервісу для туристів та мешканців міста відповідно до міжнародних стандартів ISO, також тут можна буде отримати довідкову інформацію, пов’язану з плануванням подорожей Вінницею, Вінниччиною та Україною, придбати сувеніри та приємно провести час в кав’ярні з літньою терасою.
Освітній простір та івент-зона, які знаходитимуться також на першому поверсі будівлі,  використовуватимуться для організації туристичних освітніх подій, семінарів, хакатонів, бізнес-подій (зустрічей, конференцій), кулінарних майстер-класів та презентацій страв, прес-конференцій, культурних подій (кінопоказів, виставок). Також тут буде розміщена бібліотека спеціалізованої літератури з туризму, маркетингу та історії міста і відпочинкова зона для туристів.
Ще однією унікальною особливістю вінницького Туристичного хабу стане коворкінг для туристичних стартапів, який розташується на третьому поверсі будівлі. Тут матимуть змогу працювати екскурсійні бюро, агенти з надання послуг конференц-сервісу, агенти медичного туризму, брендингові і маркетингові агенції, туристичні ІТ-сервіси, генеалоги тощо. Також на другому і третьому поверхах будуть розташовані офіси департаменту маркетингу міста та туризму, тренінгова і переговірна кімнати.
У 2019 році було виконано обстеження технічного стану будівельних конструкцій та інженерних мереж, розроблено проектно-кошторисну документацію реконструкції нежитлової частини будівлі та здійснено її експертизу, а також розроблено концепцію та дизайн Туристичного хабу. Проект успішно пройшов громадське обговорення. За результатами громадського обговорення проектно-кошторисна документація реконструкції туристичного хабу проходить коригування, також заплановано розробити проект реконструкції усієї покрівлі та впорядкування фасадів. Ремонтні роботи орієнтовно розпочнуться в середині квітня після проведення тендера на виконання будівельних робіт. Новий Туристичний хаб планують відкрити до старту нового сезону у 2021 році.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована