У Вінниці презентували книгу про видатних медиків

0_sv_00882

Книга, що зібрала біографії понад сорока лікарів та лікарок, не залишить байдужими тих, хто цікавиться історією міста, а також слугуватиме своєрідною візитівкою Вінниці у галузях медицини та туризму.

14 грудня відбулася презентація книги «Вінниця – місто послідовників М.І. Пирогова», яка оповідає історію розвитку медичної галузі на території міста Вінниці, а також біографії та цікаві факти з життя відомих лікарів-вінничан, починаючи з видатного вченого та хірурга Миколи Пирогова.

Книга видана в рамках проєкту з однойменною назвою «Вінниця – місто послідовників М.І Пирогова», який у 2019 році став переможцем конкурсу Бюджет громадських ініціатив Вінницької міської ОТГ, отримавши 665 голосів підтримки.

На презентації видання вінницький міський голова Сергій Моргунов зауважив, що завдяки Бюджету громадських ініціатив мешканці міста безпосередньо впливають на розподіл коштів громади, створюючи проєкти та голосуючи за ту чи іншу ідею. Саме завдяки активності мешканців реалізуються цікаві й потрібні в місті ініціативи, що дозволяє нам разом змінювати  місто на краще. Також міський голова додав, що видатні особистості, про яких ідеться у книзі «Вінниця – місто послідовників М.І Пирогова», заклали фундамент для сучасного розвитку медичної сфери у місті.

«Проєкт Бюджет громадських ініціатив у різних напрямках має свої позитивні результати і ця книга є тому свідченням. На мою думку, «Вінниця — місто послідовників Пирогова» — це знакова річ, адже якщо ми не будемо пам‘ятати свою історію та наших земляків, ми не будемо мати успішного майбутнього. Дуже приємно, що є багато натхненників, які готові вивчати історію нашого міста та біографії видатних особистостей, що розбудовували медичну галузь Вінниці, вкладаючи свої сили, розум, здоров‘я та ентузіазм», — сказав Сергій Моргунов.

Книга «Вінниця – місто послідовників М.І Пирогова» зібрала біографії понад сорока лікарів та лікарок. Ректор Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова Василь Мороз зауважив, що герої книги є прекрасним прикладом для майбутніх діячів та діячок медичної сфери, яких сьогодні готує медичний університет.

«Знаково, що ця книга розпочинається з видатного лікаря Миколи Пирогова, який 20 років працював у Вінниці і на вченнях якого виховувалася не одне покоління лікарів. Не випадково посвяту студентів нашого університету ми розпочинаємо з відвідин Музею-садиби Миколи Пирогова, щоб надихнути майбутніх лікарів на нові здобутки» — наголосив ректор Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова Василь Мороз.

Над книгою працював авторський колектив з числа співробітниць Наукової бібліотеки Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова, а саме: Ольга Юрчишина – авторка проєкту, Неліна Кравчук – директорка бібліотеки, а також Людмила Сухарєва, Майя Мельник, Вікторія Коваленко, Ярослава Бондарчук, Галина Біловус.

«Ми рік працювали над книгою, і майже весь цей час припав на карантин, який обмежував нас фізично, обмежував у пошуку джерел та змусив адаптовуватися до нового формату роботи. Зараз вже, оглядаючись на шлях, який ми пройшли, мені здається це дуже символічним. Ті умови, в яких ми працювали над книгою, нагадували нам, наскільки важкою є праця лікарів», — зауважила директорка наукової бібліотеки ВНМУ ім. М. І. Пирогова Неліна Кравчук.

Видання буде цікавим не лише тим, хто цікавиться історією міста, а також слугуватиме своєрідною візитівкою Вінниці у галузях медицини та туризму.

«Ім’я Миколи Пирогова вже не перший десяток років є візитівкою нашого міста для значної кількості туристів, про що свідчить і вражаюча цифра відвідувачів музею-садиби вченого — 8 750 000 за 73 роки існування закладу. Паралельно з цим образ медичної Вінниці став одним із магнітів для туристів ще в довоєнну епоху — кияни та жителі кількох довколишніх губерній ще на початку ХХ століття їздили в наше місто “полікувати нерви” та насититися прекрасними краєвидами вздовж Південного Бугу. Медична історія на сьогодні стала невід’ємною частиною туристичного продукту Вінниці, тому поява такого ошатного й цікавого видання безумовно посилить впізнаваність міста серед наших гостей», — відзначає директор департаменту маркетингу міста та туризму Олександра Вешелені.

Окрім Миколи Пирогова, читачі знайдуть на сторінках цікаві факти з життя та професійної діяльності Степана Руданського, Василя Кузнєцова, Миколи Оводова, Олександра Ющенка, Олександри Смолянської, Север’яна Белканії, Максима Родюка та багатьох інших. Зі слів авторки проєкту Ольги Юрчишиної, щоб знайти цікаві відомості для книги, довелося опрацювати чимало архівних та біографічних джерел.

«Ми опрацювали силу-силенну джерел, це були не просто сухі біографічні факти. Щоб читачі побачили дійсно відверті розповіді про долі, щоденну роботу та наукові досягнення тих, хто присвятив себе порятунку інших життів. До книги увійшли 43 персоналії, які пов’язані з містом Вінницею. Тобто ті, хто народився у Вінниці, хто тут працював, мешкав, а також випускники нашого медичного університету. Кожна з цих постатей не вирвана з контексту епохи, а нерозривно пов’язана з нею. Багато з цих лікарів пройшли важкі випробування: репресії, війни, голодомори та епідемії», — авторка книги та проєкту Ольга Юрчишина

Примірники книги «Вінниця – місто послідовників М.І Пирогова» у найближчі тижні передадуть бібліотекам міста та області, де вони будуть доступні для ознайомлення усіма охочими.