У Вінниці правоохоронці викрили студента, який зламував інтернет-акаунти різних користувачів та продавав їх хакерам

01-3-1

23 квітня співробітники відділу протидії кіберзлочинам у Вінницькій області ДКП Національної поліції спільно зі слідчими Київського відділення поліції припинили злочинну діяльність 20-річного студента одного з вінницьких університетів. Молодий чоловік зламував різні акаунти інтернет-користувачів та продавав їх хакерам для подальшого використання у шахрайських схемах.

Про це повідомляє відділ комунікації Національної поліції у Вінницькій області.

Як розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам у Вінницькій області Олександр Ульяненков, хлопець несанкціоновано втручався в роботу автоматизованих електронно-обчислювальних машин за допомогою шкідливого програмного забезпечення, що призводило до зламу акаунтів інтернет-користувачів та доступу до їхніх персональних даних. В подальшому ці акаунти правопорушник продавав на суму від 200 до 1000 гривень на спеціалізованих хакерських форумах, і ці акаунти в подальшому використовували інтернет-шахраї.

Під час проведення санкціонованого обшуку у помешканні підозрюваного поліцейські вилучили програмні та технічні засоби, за допомогою яких правопорушник вчиняв протиправні втручання до електронних систем.

Слідством розпочато кримінальне провадження за ч.1 ст. 361 КК України (несанкціановане втручання в роботу електронно-обчислювальних, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку). За такий злочин підозрюваному загрожує до трьох років позбавлення волі з конфіскацією програм.

02