У Вінниці пояснили хто відповідальний за прибирання від снігу поряд з будинками та куди скаржитись

2

Прибудинкові території багатоповерхової забудови згідно з Правилами благоустрою території Вінницької міської територіальної громади розчищати від снігу мають ОСББ та управлінські компанії. Перевіряють їхню роботу представники департаменту житлового господарства міської ради та інспектори Муніципальної варти. За неналежне прибирання територій за останні два тижні уже складено три адмінпротоколи та понад 800 приписів.

«Управлінськими компаніями проводиться робота щодо підтримання прибудинкових територій в належному стані.  У період рясних снігопадів вони залучали всю наявну техніку та двірників, а також в деяких підприємствах залучали інженерно-технічних працівників для розчищення прибудинкових територій. В п’ятницю ми проводили моніторинг щодо належного утримання та прибирання прибудинкових територій. Також ми отримували нарікання по будинках, де створені ОСББ. Деякі представники об’єднань співвласників багатоквартирних будинків чомусь вважають, що проїзди вони не повинні чистити. Хоча утримання прибудинкових територій в належному стані, в тому числі і проїздів, — це саме їхній обов’язок. З цього питання ми спілкувалися з Муніципальною вартою. Вони нам допоможуть виявляти порушників і відповідно реагувати», – зазначив директор департаменту житлового господарства Роман Фурман.

Відзначимо, що відповідно до Правил благоустрою території Вінницької МТГ підприємці зобов’язані  прибирати сніг та лід біля своїх закладів – магазинів, торгових центрів, офісів, закладів харчування тощо. Також це стосується й управлінських компаній та ОСББ. Якщо ці правила не виконуються, працівники Муніципальної варти спочатку проводять роз’яснювальну роботу. Якщо власник не реагує, він може отримати штраф від 850 до 1700 грн.

«У місті створені спеціальні робочі групи, які перевіряють у різних районах міста суб’єкти господарювання та комунальні заклади щодо дотримання правил благоустрою, зокрема щодо прибирання та розчистки снігу.  Також ми перевіряємо, як розчищають прибудинкові території ОСББ та управлінські компанії. Ми уже склали три адміністративні протоколи та більше 810 приписів на ОСББ та управлінські компанії. Для виконання приписів ми даємо кілька годин, якщо вони цього не роблять тоді складаємо адмінпротокол», – розповів  начальник КП «Муніципальна варта» Віталій Чигур.

2.jpg

 Мешканці, які хочуть покращити якість прибирання на своїх прибудинкових територіях або ж не задоволені роботою ОСББ та управлінських компаній, можуть звернутися до Ситуаційного центру: (067) 4-102-101, Viber (050) 747-65-63. А також до «Цілодобової варти» – багатоканальний номер 15-60.

А у департаменті житлового господарства нагадують жителям багатоповерхової забудови, що для належного прибирання і розчистки від снігу територій дворів дуже важливо, аби мешканці не залишали свої автівки у дворових проїздах. Адже в такому випадку трактори та інша малогабартина техніка не зможуть заїхати у двір, щоб виконати цю роботу.

4.png