У Вінниці планують створити Музей Тимчасової Столиці

petlura

У Вінниці планують створити історичний комплекс — Музей Тимчасової Столиці. Для цього у комунальну власність Вінницької міської об’єднаної територіальної громади передадуть частку комплексу нежитлових будівель і споруд по вул. С. Петлюри,15. За відповідне рішення проголосували депутати міської ради.

У 1919 році Вінниця перше отримала статус Тимчасової Столиці Української Народної Республіки. Тоді у будівлі по вулиці С. Петлюри знаходилось Міністерство пошт і телеграфів УНР. З 7 травня до 19 червня 1920р. в будівлі перебувала Військово-похідна Канцелярія Головного Отамана.

Тепер же тут планують розмістити майбутній історичний комплекс, де презентуватиметься життя міста у ті часи і проходитиме демонстрація ретроспективи доби визвольних змагань 1917-1921 рр.

«Це важливе рішення. Будівля була передана з державної власності Вінницькій ОДА, опрацьоване питання передачі цієї будівлі до комунальної власності територіальної громади Вінниці. Ми хочемо там створити в рамках загального музею «Історія Вінниці» музей українських визвольних змагань 1917-1921 року», – зазначив міський голова Сергій Моргунов.

Музей розташовуватиметься в одній із кімнат садиби, ним опікуватиметься Центр історії Вінниці.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована