У Вінниці підрахували коли городяни найчастіше їздять на велосипедах

1v
У середині жовтня Вінницька міська рада спільно з ГО «Вінниця Мобільна» вдруге провели підрахунок велосипедистів у місті. Восени велосипедистів поменшало на 34%. Дослідники це пояснюють пониженням температури. Варто відзначити, що кількість жінок зменшилася з 15% до 10%.
Дослідження проводять, щоб розуміти ключові точки для формування основних маршрутів велосипедистів і бачити наскільки вони завантажені. Підрахунок проводили два дні вранці і ввечері. Рахували велосипедистів за допомогою волонтерів та камер Ситуаційного центру.
«Звичайно порівнювати літній і осінній підрахунки немає сенсу, адже зрозуміло, що погодні умови вносять суттєві зміни в активність велосипедного руху в місті. Тож маємо зменшення загальної кількості велосипедистів на 34%, ну і зменшення жінок з 15% до 10%. Жіноча половина населення полюбляє більш теплі та комфортні умови», — каже головний спеціаліст відділу транспорту та зв’язку департаменту енергетики, транспорту та зв’язку міської ради Андрій Сорокін.
На перехрест вулиць Магістратська та Хмельницького шосе найбільша щільність трафіку, як і при попередньому підрахунку. Варто відзначити, що у місті зростає й кількість вінничан, які користуються електросамокатами, моноколесами та іншими видами мобільного транспорту.
«Найбільша кількість такого транспорту припадає на будній день – 5,8%. Тоді як у вихідний – лише 1,5%. Користувачі віддають перевагу саме поїздкам у справах, аніж у рекреаційних цілях. Ми плануємо проводити подібне дослідження тричі на рік, щоб адекватно оцінити вплив сезонних факторів на статистику користування велосипедами і яким чином ці показники можна збільшити»,  – додав Андрій Сорокін.
2в.jpg
3в.jpg