У Вінниці оголосили смету боротьби з другою хвилею коронавірусу

8349b932-6533-4763-991e-7c7591e3e960_cx0_cy9_cw0_w1023_r1_s

Міська влада Вінниці вже готується до другої хвилі поширення COVID-19, яку вчені прогнозують на кінець літа — осінь. 

Так, напередодні депутати підтримали ініційовану мером міста Сергієм Моргуновим Програму антикризової підтримки громади. Один з центральних пунктів документу — забезпечення працівників медичних установ міста необхідними засобами захисту та обладнанням.  

Так, документом передбачається створення трьохмісячного запасу засобів індивідуального захисту,  дезінфікуючих засобів, медикаментів і виробів медичного призначення. На забезпечення цих потреб з бюджету громади виділять 18,75 мільйонів гривень.

Цього року медичні заклади отримають високотехнологічне обладнання. Пріоритет у закупівлях надаватиметься дихальній апаратурі. Видатки на ці витрати вже були передбачені у бюджеті міста і склали 9,2 мільйони. 

У Вінниці на базі лікувально-діагностичного центру з’явиться міська ПЛР-лабораторія, що забезпечить місцевих спеціалістів роботою і дозволить отримувати результати швидше. Реалізація даного проекту потребує виділення з місцевого бюджету 5,6 мільйонів гривень. 

Також в планах збільшити на 40 відсотків ресурс муніципальної програми “Стоп Грип” — до 4 мільйонів гривень. Нагадаємо, у Вінниці вже чотири роки діє програма, яка дозволяє городянам зробити щеплення від різноманітних штамів грипу та пройти експрес-тести на підтвердження хвороби у лікувальних закладах.