У Вінниці на зупинках громадського транспорту встановлюють електронні інформаційні табло

tablo

На них в режимі онлайн відтворюється інформація про час прибуття тролейбусів, трамваїв та автобусів, їхній номер та маршрут. Крім того, на інформаційних табло відображаються повідомлення про можливі затримки рейсу та час прибуття низькополого транспорту.

 

Дані передаються завдяки GPS-навігатору, яким обладнаний салон водія. Така система вже давно працює в Європі, відзначає речниця підприємства «Вінницякартсервіс» Вероніка Савчук і запевняє, що вінницький варіант – один з найсучасніших. За її словами, до кінця року у місті встановлять 15 нових електронних табло, а загалом таких «розумних» зупинок у Вінниці буде більше пів сотні. Усі роботи планують завершити до кінця січня 2021 року.

Наразі електронне табло з графіком руху транспорту встановлене на тролейбусній зупинці, що на майдані Небесної сотні. Також на зупинках трамваю вздовж вулиці Замостянської. Тобто загалом їх уже 7. Наразі усі вони працюють у тестовому режимі, – розповідає Вероніка Савчук. – Наступні 15 електронних табло встановлять на зупинках транспорту на вулиці Соборній. Крім того, вздовж вулиці Пирогова, Юності, Космонавтів та 600-річчя. Зараз триває тендер на проведення кабельної мережі під землею і під’єднання живлення до табло. Вартість робіт 467 тисяч гривень.

tablo1

З травня поточного року в трамваях, тролейбусах та автобусах Вінниці діє безготівкова оплата проїзду. Вінничани та гості міста можуть оплати проїзд у міському громадському транспорті через валідатор, скориставшись муніципальною карткою вінничанина, або безконтактною банківською карткою.

Також можна буде придбати квиток за допомогою смартфона, що підтримує технологію NFC та Qr-коду у додатку Приват-24. Як повідомляє «Вінницякартсервіс» Вінниця стала першим містом в України, де повністю впровадили Е-квиток. Нині ним користується понад 220 тисяч вінничан.