У Вінниці на Європейській площі відкриють новий фонтан з парасолькою та песиком

fontan

На День міста Вінниці, який за традицією відзначають восени, урочисто відкриють новий фонтан «Дощик». Це бронзова скульптурна композиція з дівчинкою і хлопчиком, які стоять з улюбленими іграшками під парасолькою, з якої стікає вода – дощик. Діти розміститься на камінні у басейні фонтану, який обрамлять теж бронзовими тваринами.

Наразі усі частини фонтану готові, затримка лише за підготовкою площадки. Змонтують водограй на Європейській площі (кол. сквер Козицього – Авт.) між дитячим майданчиком «ROSHEN» та приміщенням Вінницького міського суду.

За словами Сегрія Капусти, вінницького мецената, бізнесмена, на кошти якого створено «Дощик», усе почалось із ідеї створення у Вінниці цікавого дитячого кафе.

«Ми завжди підходимо до створення чогось нового у Вінниці творчо і намагаємось, щоб це було цікаво також і вінничанам. Хотілось створити у Вінниці місце, де відпочиватимуть родини. Кафе буде дуже цікаве, я не розкажу усіх секретів, з дитячим меню, ігровою кімнатою… і почали спільно із родиною скульпторів Оврахів думати, щоб могло привернути увагу дітей і здивувати. Бо просто кафе – нікого не здивувало б. Тоді виникли думки про фонтан.

Скульптурну композицію готували близько року… це не так усе просто, бо вона має багато деталей. Попередньо отримали від міськради у оренду земельну ділянку і лише зараз її територію почали інтенсивно готувати до встановлення фонтану. Ми не просимо місце для ігрових автоматів… чи чогось непотрібного. Людей, які справді щось роблять для міста, мало, а от тих, які багато говорять і скаржаться, багато. У Вінниці багато фонтанів, але ми не хотіли б щоб наш був пов’язаний якось чи з політикою чи з прізвищами. Я думаю, що це буде цікаво для Вінниці,» — розповідає Сергій Капуста.

Виконавцем скульптурної композиції, яка прикрасить фонтан басейну, є творча майстерня «Оврах» (родина вінницьких скульпторів на чолі з Володимиром Оврахом – Авт.). Володимир Оврах ділиться, що багато часу витрачено на дрібні деталі, елементи, бо для ескізів приносили справжні іграшки дітей і окрім основної композиції басейн фонтану прикрашатимуть інші тварини.

Разом із Сергієм Капустою скульптори вирішили, що поруч із фонтаном, на камінні буде ще і собачка Жулька, яка з двома цуценятами гратиметься м’ячем. Тварини зараз у Києві, їх теж виливають з бронзи.

«Тут скрізь вкладена душа. Поруч з фонтаном, на камінні стоятиме собачка Жулька. Це наш родинний собака, який захворів і помер. Але він настільки сподобався пану Сергію, що ми вирішили ще його зробити. Адже щаслива родина – це коли усі її члени разом», — говорить Володимир Оврах.

Заплановано, що фонтан запрацює восени, якщо ж виникнуть технічні затримки, то навесні наступного року.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована