У Вінниці молодий студент-медик помер від важкого ускладнення кору

pomer

У Вінниці від важкого ускладнення кору помер студент-медик Сергій Бутенко.

Хлопець навчався у Вінницькому Національному медичному університеті імені Пирогова. Прощання з ним відбудеться 11 лютого об 11:00 у спортивному комплексі ВНМУ. Про це повідомляє «Студентське Самоврядування» в Facebook.

Свої співчуття висловив головний дитячий імунолог Києва Федір Лапій, зазначивши, що в Україні можуть почати спекулювати на цю тему.

«У Вінниці від кору помер колега. Нехай і студент-медик, але все одно він для мене колега. Співчуття родині та друзям. Ймовірно, що почнуться спекуляції з приводу цього. І спекулювати, обсмоктувати будуть різні людини, різних політичних вподобань, прихильники «за» та «проти» вакцинації», – зазначив він.

Лапій наголосив, що кір хоч і досить давня хвороба, однак ефективних ліків від нього немає і досі.

«Ми маємо дуже дієві вакцини для профілактики кору. Чи був юнак щеплений двічі? Я не маю інформації. Чи був він вакцинований лише «на папері», мав липові записи про вакцинацію? Ймовірно, що ми про це не дізнаємося. Але можемо припустити. Чому? На жаль часто я та мої колеги маємо для цього зізнання самих батьків», – написав лікар.

Лапій підкреслив, що «липова» вакцинація в Україні також не є рідкістю серед дітей лікарів. Йдучи на такий крок, батьки часто керуються надуманими страхами, некомпетентністю, а також власними амбіціями і політичними уподобаннями.

«А якщо юнак таки був двічі щеплений? Незначний відсоток щеплених з різних причин не формують на вакцинацію. За звичай це близько 2-5% тих кого двічі провакцинували проти кору, але імунітет не сформувався. Такі люди, як і ті, хто не може бути щеплений проти кору, мають бути захищені за рахунок інших – хто сформував імунітет при вакцинації, за рахунок яких і формується колективний імунітет щодо кору», – додав він.

Кількість хворих на кір в Україні вища, ніж в усіх країн Європи разом узятих. В Україні понад 53 тисячі хворих, тоді як у решті країн Європи загалом 34 тисячi.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована