У Вінниці «хизувались» соціальним ІТ-ініціативам

it

23 квітня у м. Вінниця в хабі “Місто Змістів” відбувся захід присвячений соціальним ІТ-ініціативам для міста, організований Вінницькою ІТ-Академією.

Кожен з відвідувачів мав можливість поділитися власним досвідом, ідеями, планами соціальних ініціатив. Серед учасників заходу соціальні ініціативи презентували: Infopulse, компанія яка входить в топ-п’ятірку ІТ-компаній України, Вінницький УВП УТОС, Вінницька ІТ-Академія.

ІТ-компанія Infopulse реалізувала стратегію під назвою “Корпоративна соціальна відповідальність Infopulse”. За словами регіонального менеджера, Павла Моісєєва, залучає власних працівників до волонтерських проектів, інвестуючи у проекти свій час та кошти, а також залучає суспільство, як постановника задачі, виконувача і намагається взаємодіяти з органами центральної влади.

Компанія успішно розробила мобільний додаток, який був присвячений Олімпійським іграм. Цей додаток дозволяє спостерігати онлайн за досягненнями нашої олімпійської збірної, її результатами, а також графіком виступів.
Наступний проект, який презентувала компанія, оновлена система зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Також, як окремий проект був створений мобільний додаток ЗНО, де абітурієнт може зареєструватися на тестування, відслідковувати час та місце проведення і дізнатися результати. Наостанок компанія представила чат-бот із сортування сміття на базі месенджера телеграм. За допомогою боту можна дізнатися, де знаходиться станція переробки сміття. На даний момент проект працює для м. Києва.

Представник компанії-розробника Вінницького ТОВ «УКР», Сергій Агєєв презентував інтелектуальний звуковий маяк “Mobilis-УТОС”, який допомагає незрячим та слабозорим зорієнтуватися у просторі. Зазначений звуковий маяк відрізняється від існуючих тим, що не створює зайвого шуму, він автоматично включає звук тільки у випадку наближення до нього незрячої люди. Для активації маяка використовується безкоштовний програмний додаток до смартфону (для платформ Android та iOS) або кишеньковий пристрій-активатор. Такий спосіб активації забезпечує 100% охоплення всіх категорій незрячим та слабозорим користувачів.

Випускники Вінницької ІТ-Академії, а саме Інна Безбах та Маргарита Свистун презентували краудфандинговий проект “Місто Успіху” http://uspih.vn.ua. Місія якого — це створення середовища постійної генерації ідей розвитку міста, де кожен житель громади відчуває свою значимість у суспільстві завдяки платформі, де соціально-значущі проекти реалізуються виключно в співпраці громади, влади та бізнесу.

Попередньо команда прийняли участь у Всеукраїнській програмі “Демо-дні” від Української Соціальної Академії в м. Тернопіль і пройшла відбір до соціального акселератора, де матиме змогу продовжити розвивати проект.
Випускник ІТ-Академії, учасник бойових дій Олег Волков, поділився власним досвідом як йому допомогла соціальна-освітня програма від ІТ-Академії. Оскільки дана програма надає можливість навчатися на пільгових умовах за будь-якою із спеціалізацій.

Наразі Олег працює junior web developer в одній із вінницьких ІТ-компаній.
Кожен учасник заходу отримав корисну інформацію, мав можливість обмінятися досвідом, розширив коло своїх знайомств і вклав свою частинку в розвиток ІТ-ком’юніті в місті, запропонувавши власні ідеї та побажання.
Також, директор Вінницької ІТ-Академії, Роман Мельник зауважив, що було б доцільним створити соціальний стартап-інкубатор в Вінниці, як один із механізмів генерації та реалізації ідей розвитку міста.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована