У Вінниці готуються до рекорду: 20 казок оживуть завдяки пісочній анімації

snimok-ekrana-2021-03-01-v-17-17-39

У Вінниці планують встановити рекорд України. Це буде наймасовіше виконання казкових сюжетів способом пісочної анімації. На все буде виділено 20 хвилин – на 20 казок. Встановлювати рекорд будуть учні Центру пісочного мистецтва MS Art.

«До цього проекту ми йшли 9 років. Підготовка була складною, тому що треба було навчитися цьому чарівному мистецтву і навчити чарівників. Тому що не відбудеться наш рекорд, якщо нас не буде так багато на сцені.

Ми тренуємося щодня. Все робимо для того, щоб 7 березня встановити рекорд України. Хочемо намалювати 20 казкових сюжетів способом пісочної анімації за 20 хвилин, хоча було заявлено 30 хвилин. Ми йдемо на свій же рекорд», – каже Світлана Мелобенська викладачка.

Встановлення рекорду буде відбуватися на сцені театру імені Садовського, але без присутності глядачів. Буде відбуватиметься онлайн-трансляція.

«В Книгу рекордів України потрапити нелегко. Рекорд повинен відповідати своєму поняттю. Щоб визнати якусь подію рекордною, збирається експертна рада в Києві, все обговорюють, дивляться, чи було щось схоже до цього, чи ні. Аби це дійсно було вперше. Книга рекордів прийняла рішення, що 7 березня рекорд по малюванню 20 казкових сюжетів способом пісочної анімації за 20 хвилин – буде засвідчений.

Для культурного життя Вінницької області – це велика подія, а після встановлення рекорду – це буде подія для всієї України», – каже Вадим Вітковський, представник Книги рекорду України.

Зараз діти тренуються щодня, без вихідних.

20 казок, які обрали для встановлення рекорду, поділили на кілька блоків. Першими відкривати будуть українські народні казки. Потім ті, де головний герой – дівчинка, далі ті – де хлопчик. Буде також блок сучасник казок.

Намалювавши одного героя в одній казці, будуть «переодягати» в іншого. Одна пара дітей створюватиме одну ілюстрацію протягом однієї хвилини.

«Коли ми готуємося до рекорду – це один рух – один штрих. Помилитися не можна. Мало того, кожна дитина знає, що її картинка залишається для наступної пари. І якщо попередник наробив не те, що потрібно, то наступним буде важко виправити. Тому за кожним стоїть велика відповідальність. Це командна робота», – додає Світлана Мелобенська.