У Вінниці готуватимуть офіцерів бойового застосування БПЛА

471852b8d650b41ec9958a0cafb404c3_preview_w440_h290

У Вінницькому технічному університеті розпочнуть підготовку офіцерів запасу за спеціальністю «Бойове застосування військових частин і підрозділів безпілотних авіаційних комплексів оперативно-тактичного, оперативного, стратегічного класів». Минулого року ВНТУ отримав необхідні дозволи й ліцензію для підготовки фахівців БПЛА.

Навчатимуть офіцерів на військовій кафедрі, перший набір курсантів буде влітку. Планують набрати 25 хлопців і дівчат. Попередньо викладачі поглиблено вивчатимуть цю справу в Національному авіаційному університеті.

Про це пише АрміяІnform.

Як розповів завідувач кафедри Андрій Поляков, для опанування новим фахом на кафедрі було підготовлено потужний симуляційний клас, а університет закупив два безпілотні авіаційні комплекси, на яких слухачі отримуватимуть практичні навички у застосуванні безпілотників. Ті з них, хто прийме рішення пов’язати свою долю зі службою в українському війську, у військових частинах вже командуватимуть операторами БПЛА, а точніше – підрозділами відповідного напрямку.

«Скоро наші викладачі вирушать на підготовку до Національного авіаційного університету, де поглиблено вивчатимуть цю справу й отримають допуски до викладацької та інструкторської роботи. У Міністерстві оборони наразі розглядаються вже останні нюанси щодо підготовки на нашій базі фахівців БПЛА. Та, поки документи знаходяться на розгляді, ми не гаємо часу. З обласними головними управлінням Служби безпеки та Національної поліції України вже погоджено зони польотів безпілотних літальних апаратів. Тож, щойно рішення на найвищому рівні буде прийнято, ми розпочнемо підготовку слухачів», – каже Андрій Поляков.

Перший набір курсантів за цією спеціальністю відбудеться влітку. Планується набрати 25 хлопців та дівчат, які у своїх вишах в різних областях України вже здобули або здобувають вищу освіту й ступінь бакалавра та бажають протягом двох років вивчати військову справу на кафедрі військової підготовки ВНТУ. Наразі охочих уже є набагато більше.

Два безпілотні авіаційні комплекси були придбані як складники – інженери ВНТУ зібрали їх власноруч. БПАК здатні виконувати широкий спектр завдань на різних висотах та на досить значних відстанях, чого для підготовки майбутніх операторів БПЛА та командирів підрозділів цілком достатньо.