У Вінниці дитячу бібліотеку ім. Франка об’єднають із обласною юнацькою, а наукову медичну із «Тімірязєвкою»

60190f6c9b8e2_original_w859_h569

Дитяча бібліотека ім.Франка

У Вінниці планують створити одну обласну дитячо-юнацьку бібліотеку. Для цього об’єднають дитячу ім. Франка та обласну для юнацтва. Бібліотеку розмістять у приміщенні на вулиці Льва Толстого, де зараз знаходиться наукова медична бібліотека. Останню об’єднають із обласною науковою бібліотекою ім.Тімірязєва, бо обидві мають назву «наукова».

«Ми маємо можливість створити єдину потужну бібліотеку для дітей і юнацтва, теж імені Франка – на вулиці Льва Толстого. Це буде правильно із точки зору надання цих послуг, адже вони зберігаються у центрі міста. Але ці послуги будуть більш якісними. Сьогодні у кожної бібліотеки свої фонди. Є випадки, коли закуповується одна і та ж література, періодика, а було б доречно купувати більший спектр літератури, якщо це буде одна велика бібліотека. Також це можливість проводити більше заходів зі школярами», – розповів заступник голови Вінницької облради Ігор Івасюк, – йдеться на сайті Вінницької облради.

Дитячу бібліотеку планують перевести у приміщення, яке знаходиться у власності обласної Ради – на вулиці Льва Толстого, де зараз розташована наукова медична бібліотека. У такому разі дитяча бібліотека ім.Франка отримає власне приміщення і власну територію. Неподалік на цій же вулиці розташована обласна юнацька бібліотека. Біля нового приміщення дитячої бібліотеки на Льва Толстого планують встановити дитячий майданчик, а також зробити спільний благоустрій територій біля обох бібліотек.

Наукову медичну бібліотеку планують об’єднати із обласною науковою бібліотекою ім.Тімірязєва. Це логічне рішення, адже обидва бібліотечні заклади мають назву «наукові».

Від дитячої та юнацької бібліотек звернулися до Міністерства культури України – в підтримку такого об’єднання.

Раніше писали про плани об’єднання та переселення бібліотек обласного центру. Вінницьку облaсну нaукову медичну бібліотеку хочуть приєднати до «Тімірязєвки». A бібліотеку для дітей імені Фрaнкa об’єднати з облaсною бібліотекою для юнацтва, утворивши комунальний заклад «Вінницькa облaснa бібліотекa для дітей нa юнaцтвa імені І.Фрaнкa». Так в мерії планували розширити єдиний в Україні музей української марки ім. Якова Балабана за рахунок приміщення, яке здавали в оренду Вінницькій обласній бібліотеці ім. І. Франка.

60190ce241c97

Наукова медична бібліотека на вул. Льва Толстого