У Вінниці безкоштовно віддають Музей науки новому власнику

snimok-ekrana-2021-02-04-v-16-50-17

“Музей науки”, який існує у Вінниці чотири роки, готові віддати безкоштовно. Теперішній власник каже, що це остання спроба зберегти проект.

Про це В’ячеслав Мазунін повідомив на своїй сторінці у Фейсбук сьогодні, 4 лютого.

– Прийняли складне рішення – безкоштовно віддати музей новому власнику. Якщо такий знайдеться, це допоможе залишити проект у нашому місті і зберегти понад 15 робочих місць. На території музею понад 200 експонатів, спорядження для святкування днів народжень, 1080 кв.м. у самому центрі міста в ТРЦ “Скайпарк”. Усе це віддаємо безкоштовно людині, яка спроможна очолити музей науки у Вінниці, – написав власник “Музею науки” В’ячеслав Мазунін.

У коментарі Vежі він сказав, що чекатиме місяць, і якщо протягом цього часу не знайдеться охочих, проект доведеться закрити остаточно. Для того, щоб експонати не відправилися на смітник, готовий навіть передати все у комунальну власність міста, якщо для такого музею знайдеться приміщення: починаючи від стільців і освітлення, закінчуючи всіма експонатами, всіма сценаріями і так далі.

В’ячеслав каже, що якщо музей закриється, то основною причиною можна вважати COVID-19 і кризу внаслідок пандемії. Водночас зазначає, що “Музей науки” не збитковий, а працює фактично в нуль. З його слів, люди ходять, але щоб зробити  потік людей постійним, цим потрібно займатися.

– Музей потрібно завжди підтримувати новинками, акціями розвагами і так далі. А зараз ситуація складна: я займаюся іншими проектами, і не можу багато часу приділяти  цьому. Шкода буде, якщо він закриється. Тому я хочу знайти людину, яка зможе на себе безкоштовно взяти цей проект.  Там достатньо багато цікавинок, і для міста він в принципі важливий, – пояснює В’ячеслав Мазунін. 

– Новий власник абсолютно безкоштовно приймає на себе  всю “начинку” музею, але відповідно й бере на себе зобов’язання: з виплати оренди, з виплати заробітної платні людям, по розвитку музею і так далі. Тобто, це такий досить відповідальний крок. Потрібно розуміти, що бюджет музею місячний не менше ніж півмільйона гривень, тому потрібно також вміти керувати проектами, щоб розпоряджатися цим всім.  

Власник “Музею науки” каже, що протягом цього місяця заклад ще буде працювати, але що з ним станеться далі невідомо.

– Тут питання ребром і дуже критичне. Якщо музей нікому не буде потрібний з аудиторії приватних підприємців, всі експонати просто поїдуть на сміттєвий полігон. Але якщо для міста буде цікаво, і там будуть згодні його забрати, то будь ласка – забирайте, підтримуйте.  Тобто різні варіанти можуть бути, – каже В’ячеслав Мазунін.

Контактний телефон: 093 363 4198 (В’ячеслав Мазунін).