У Вінниці 19 квітня можуть закрити базари: коментар Сергія Моргунова щодо постанови МОЗ

aea23f64e6641b3d05c9d72f21ff867aw840h520_5e72135b2c75f

19 квітня у Вінниці та області загалом можуть закрити всі види ринків. Про це 17 квітня під час брифінгу повідомив міський голова Сергій Моргунов. На його думку, таке рішення призведе до чималих негативних наслідків, однак місто виконуватиме постанови центральних органів влади.

«Останні три-чотири дні відбувається достатньо велика дискусія щодо закриття ринків. Дійсно, вчора була видана постанова головного санітарного лікаря України, якою було рекомендовано зупинити функціонування продовольчих, непродовольчих, змішаних ринків. Це питання розглядалося на обласній комісії з надзвичайних ситуацій, також буде розглядатися на міській комісії.

Особисто я вважаю, що це не правильно. Повне закриття ринків може вилитися у поширення неконтрольованої стихійної торгівлі, підняття цін, буде менша конкуренція на ринку продуктів у місті Вінниці. Ще одна небезпека – це розорення і втрати для дрібних фермерів та аграріїв, що не матимуть можливості реалізувати свою продукцію. Фактично, люди не зможуть забезпечити собі так званий борщовий набір, купити свіжі овочі і фрукти. Але, на жаль, ми зобов’язані виконувати рішення центральних органів влади. І, швидше всього, ринки з 19 квітня будуть закриті – у всій Вінницькій області та Україні», — сказав міський голова.

За його словами, сьогодні ринки працюють тільки у Вінницькій та Львівській областях.