У центрі Вінниці в обміннику проводили незаконні операції з криптовалютою

imgonline-com-ua-resize-ddi1rdjqsgajj6o

У центрі Вінниці викрили обмінник, в якому проводили незаконні операції з криптовалютою. Там шляхом підробки документів використовували цифрові гроші на перекази та платіжних карток. Криптовалюту переводили у готівку через онлайн ресурс заборонених на території України платіжних систем «Webmoney» та «Яндекс.Деньги».

Про це повідомили у відділі комунікації Нацполіції у Вінницькій області.

За словами начальника слідчого управління ГУНП у Вінницькій області Олександра Солдатова, в ході досудового розслідування встановлено факт використання онлайн ресурсів та мережі обмінних пунктів однієї з фінансових компаній для незаконного обміну електронних грошових коштів, функціонування яких тимчасово заборонено на території нашої держави.

Документально проведення взаєморозрахунків між цими суб’єктами господарювання та замовниками послуг оформлялися під виглядом придбання цінних паперів, консультативних послуг у фінансовій сфері, а також різноманітних товарів.

Під час проведення санкціонованого обшуку в приміщенні обмінника вилучили гроші в сумі понад мільйон гривень та 15 тисяч доларів, комп’ютерну техніку, чорнові записи, документи та інші речові докази, які стосуються проведення операцій з використання електронних грошей.

Документування незаконної діяльності групи відбувається в межах ст.200 КК України (Незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення).

За такий злочин передбачено покарання у вигляді штрафу до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

5fc905a0ddb55 5fc905a77e3c3 5fc905ae6fbf1 5fc905b6334d9 5fc9059b5209c