У центрі Вінниці розберуть риштування на об’єкті “вічного ремонту”

imgonline-com-ua-resize-onlcg5ipwcq7qj

У Вінниці розберуть та приберуть риштування навколо прибуткового будинку Фігмана та Хасіна, що за адресою вулиця Соборна/вулиця Театральна, 74/16. Цей об’єкт називають “вічним ремонтом”, адже будівельне риштування тут перебуває вже протягом не одного року.

Відповідне тендерне оголошення про “Послуги з демонтажу (розбирання) зовнішніх металевих трубчастих інвентарних риштувань, захисної дерев’яної огорожі та перевезення конструктивних елементів на місце тимчасового зберігання)” на сайті публічних закупівель ProZorro розмістив замовник – Міське комунальне підприємство “Архітектурно-будівельний сервіс”.

Зазначимо, що Прибутковий будинок Фігмана та Хасіна – одна з архітектурних пам’яток місцевого значення. Спочатку тут було дві окремі історичні споруди, маєтки купців Фігмана та Хасіна відповідно.

У 1913 році вони спільно з Ароном Ваксманом відкрили другий в місті ілюзіон (кінотеатр) під назвою “Експрес”. Він розташовувався на першому поверсі будинку Фігмана, з боку сучасної вулиці Театральної.

З 1924 року кінотеатр діяв під назвою “Червоні зорі”, а в 50-х роках будинки пережили реконструкцію, в результаті якої вони були об’єднані в одну споруду. Також з’явився четвертий поверх. У повоєнні роки це вже був адміністративний будинок із магазином на першому поверсі.

Згідно із розпорядженням ОДА №251 від 21.05.1996 року прибутковий будинок на вулиці Соборній, 74 вважається архітектурною пам’яткою місцевого значення. Через кілька років обласна рада передає будівлю в оренду на 30 років фірмі “Райдуга”. Згодом всі орендні зобов’язання перебирає на себе правонаступник “Райдуги” ТОВ “Оспром”.

У 2000-х розпочато реконструкцію із влаштуванням мансардного поверху за проектом архітектора Басистого.

За словами керівника “Оспрому” Олександра Семенкова, споруду можна було б вже давно відреставрувати, якби йому надали змогу її приватизувати. Водночас у 2009 році “Оспром” не скористався нагодою і не приватизував будинок. Договір оренди діятиме аж до 2031 року.

imgonline-com-ua-resize-rnwc4q4yrmcbn

 

Згідно з оголошеним тендером, виконавець робіт має здійснити розбирання зовнішніх металевих трубчастих інвентарних риштувань (висота риштувань до 16 метрів) в обсязі 1330 метрів квадратних, розібрати огорожі з глухих щитів (170 метрів квадратних).

Окрім того передбачене навантаження та розвантаження штучних конструктивних елементів (коли транспортний засіб або тара перебуває на відстані від 1,5 до 3 метрів від місця навантаження або розвантаження (25 тонн), а також перевезення металоконструкцій важкого та легкого типів транспортом загального призначення на відстань 15 кілометрів – – 25 тонн.

Очікувана вартість робіт – 83 тисячі гривень. Їх мають виконати до 17 липня 2020 року. Тендерні пропозиції можна подавати до 4 червня, аукціон розпочнеться наступного дня, 5 червня.