У Стрижавці під Вінницею люди вимагали закрити олійню, яка заважає дихати

oliya

Сьогодні, 29 жовтня, у Стрижавці, що під Вінницею, мешканці одного з житлових масивів вийшли на мітинг проти розміщеного поряд з їхніми домівками та дитячим садочком шкідливого виробництва.

Люди переконані: олієкомбінат отруює повітря. Кажуть, вони та їхні діти дихають сажею. А за кількадесят метрів – дитячий садочок.

Обурені мешканці Стрижавки вимагали закрити підприємство, або ж перенести виробництво подалі від житлових будинків.

За словами місцевих мешканців, дим від лушпиння осідає на деревах, вікнах та машинах людей. Кажуть, він отруює повітря. Від цього часто і хворіють.

Чорний дим — ми ним дихаємо. Підвіконня стає чорним. Дихати, дійсно, немає чим. Воно осідає жирними плямами на легенях, — говорить жителька Стрижавки Оксана Гусак.

Зі скаргами люди звернулись до райадміністрації та екологів. На час перевірки виробництво олії зупинили. Директор підприємства каже, що старе обладнання вже зношене. Поміняти його мав ще півроку тому. Але грошей не вистачає.

Ми почали реконструкцію своєї котельні. На сьогодні вже було вкладено близько 3 мільйонів гривень в будівництво, реконструкцію котельні, але ми її не завершили. Підключаємося до нової труби, ставимо нові циклони для осаджування важких частин газів, — запевняє директор олійні Іван Кравець.

За словами екологів, усі дозвільні документи на виробництво олії у підприємства є. Але під час чергової перевірки тут таки знайшли порушення.

Дійсно, було зафіксовано перевищення викидів забруднюючих речовин в повітря, винні особи були притягнуті до адміністративної відповідальності, крім того їм ще було нараховано 9,5 тис грн збитків за понаднормативні викиди забруднюючих речовин, — каже перший заступник начальника державної екологічної інспекції у Вінницькій області Ігор Осадчук.

Екологи, чиновники та місцеві мешканці створили ініціативну групу. Будуть контролювати реконструкцію котельні. Директор підприємства каже на це йому потрібно щонайменше місяць. Лише тоді, після відповідних перевірок, виробництву знову можуть дозволити працювати.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована