У школах Вінниці зупинили заняття до 4 квітня

1-195

У зв’язку з ймовірністю поширення коронавірусу на території України у Вінниці з 12 березня по 3 квітня призупиняється навчання в закладах загальної середньої та позашкільної освіти міста, а також в ДЮСШ, мистецьких закладах, підліткових клубах. В садочках – вводиться особливий режим роботи. У відділі «Цілодобова варта» телефоном можна буде отримати консультацію лікаря. Громадський транспорт оброблятимуть антибактеріальними засобами частіше. Торгово-розважальним  та розважальним комплексам рекомендовано припинити до 3 квітня роботу дитячих атракцій, така ж рекомендація – для дискотек та комп’ютерних клубів. А закладам торгівлі – посилити заходи з дезінфекції. Такі рішення були прийняті сьогодні, 11 березня, на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яку провів Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Окрім посилення профілактичних заходів у місті створено оперативний штаб з питань запобігання занесенню та поширенню на території Вінницької міської об’єднаної територіальної громади гострої респіраторної хвороби СОVID-19 та затверджено Комплексний план протиепідемічних заходів.

Моргунов.JPG«Ми зібрались, щоб обговорити питання протидії і профілактики поширенню коронавірусу і прийняти конкретні рішення по усіх напрямках. Можу сказати єдине: слава Богу, жодного випадку коронавірусу у Вінниці на сьогоднішній день немає. Але місто і вся система охорони здоров’я Вінниці і області повинна бути готова до будь-яких викликів, які можуть бути у зв’язку з цією пандемією», — зазначив міський голова Сергій Моргунов.

В результаті комісія прийняла рішення тимчасово, з 12 березня по 3 квітня, призупинити навчальний процес в закладах загальної середньої та позашкільної освіти міста.

У закладах дошкільної освіти ввести особливий режим роботи: рекомендувати батькам за можливості не вести дитину до садка; посилити контроль стану здоров’я дітей під час прийому до садочка; категорично заборонити відвідування закладів дошкільної освіти дітям та працівникам з ознаками ГРВІ; суворо дотримуватись виконання вимог протиепідемічного режиму (санобробка, провітрювання, здійснювати постійний моніторинг дітей, що захворіли). Сергій Моргунов доручив забезпечити всі ДНЗ кварцевими лампами. Та проконтролювати, щоб всі садочки, школи, ДЮСШ, позашкільні і мистецькі заклади мали безконтактні термометри.

Шиш.JPG«Станом на сьогоднішній день у місті не зареєстровано жодного випадку СОVID 19. Галузь охорони здоров’я міста підготувалася до можливого поширення СОVID 19: усі заклади охорони здоров’я приведені в режим посиленої готовності, забезпечено і підтримується запас засобів індивідуального захисту для лікарів, — це респіратори, костюми бакзахисту, захисні щитки, окуляри, також деззасоби. Поновлено запас медикаментів, в тому числі – антибіотиків, закуплено необхідну апаратуру, проводиться монтаж кисневої магістралі інфекційного відділення для забезпечення інфекційних боксів інтенсивної терапії. І ці роботи будуть закінчені у 10-денний термін. Більша частина медикаментів медичного призначення вже надійшла у першу міську лікарню, яка визначена як основна лікарня для надання медичної допомоги дорослим», — розповів директор департаменту охорони здоров’я міської ради Олександр Шиш.

Також Олександр Шиш повідомив, що потужність інфекційного відділення для дорослих – 45 ліжок. Це боксовані і напівбоксовані відділення. Для дитячого населення у Вінниці визначена база інфекційної дитячої обласної лікарні, потужністю 60 ліжок. Також на сьогоднішній день опрацьовані маршрути пацієнтів.

Крім цього, в закладах охорони здоров’я, підпорядкованих департаменту охорони здоров’я міської ради, розроблено відповідні плани та алгоритми реагування на випадки, схожі на коронавірус.

За рішенням комісії, всім торгово-розважальним та розважальним комплексам міста рекомендовано до кінця місяця призупинити роботу всіх дитячих атракцій. Так само кінотеатрам, дискотекам і комп’ютерним клубам. Також керівництву торгово-розважальних центрів, супермаркетів, ринків будуть направлені рекомендаційні листи щодо посилення санобробки місць скупчення людей, встановлення засобів для дезінфекції рук та надання відвідувачам відкритого доступу до вбиралень для вільного миття рук. А торговим мережам – інформувати вінничан про достатні запаси продуктів для стримування можливого ажіотажу та виникнення дефіциту.

SV_08349.JPG

Виконання усіх заходів, затверджених рішенням сьогоднішньої комісії, перевірятимуть спеціальні мобільні бригади, до складу яких зокрема увійдуть представники міського управління ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області та Національної поліції.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована