У селі на Вінниччині люди працюють у панських маєтках

maetok-kapustyani

Село Капустяни Тростянецького району відоме на всю Вінниччину своїм маєтковим комплексом родини Щеньовських. Також недалеко від Капустян у селі Савинці збереглась унікальний дерев’яний млин , повідомляє кореспондент Vlasno.info

Про сам маєток Щеньовських з їх підземною мережею ходів ми писали , тому акцентуємо свою увагу на будівлі нинішньої бібліотеки.

– Ми цей миловидний рожевий будинок побачили з дороги, коли їхали з Тростянця до Вінниці. Обійшли його навколо, пофотографувалися, побачили, що це місцева бібліотека та поїхали. Архітектура будівлі має дореволюційний почерк. Думаю, що у будівлі цікава історія, – каже вінничанка Олеся.

Біля будівлі знаходиться алея каштанів, яким вже за сто років.

– Це наш місцевий клуб, де знаходиться також бібліотека. Побудували будівлю на початку ХХ століття. Першепочатково це був костел, а в радянські часи це була адмінбудівля, а потім – клуб. У 2002 році будинок перейшов у комунальну власність. Нещодавно робили тут ремонт. Багато будівель залишилось від панських часів, тому люди у Капустянах працюють у колишніх панських володіннях. Школа теж розташована у панському будинку, яка раніше малу форму букви «П», – каже сільський голова Капустян Юлія Дублюк.

Будинок колишнього костелу збудований у стилі неоготики, яка була популярна у ті часи. Зовні будинок схожий на спрощену версію маєтку в Чернятині

Дістатися до Капустян можна автобусом з Центрального автовокзалу з Вінниці.

Vlasno

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована