У Подільському зоопарку, що на Вінниччині, з’явився рідкісний птах — чорний лелека

19d7bbb3e20755aec1ec0e9e57f1234a_preview_w440_h290

До Подільського зоопарку у Вінниці передали рідкісного птаха. Лелека чорний, якого знайшли у селищі Літин, належить до Червоної книги України.

Про це повідомляє Державна екологічна інспекція у Вінницькій області.

Сьогодні на телефону лінію Державної екологічної інспекції у Вінницькій області надійшло повідомлення від жителів смт. Літин про виявлення журавля чорного. Прибувши на місце спеціалісти Інспекції встановили, що вказаний птах є виду лелека чорний та потребує лікування. Цей вид є рідкісним та занесений до Червоної книги України, тому було прийнято рішення про передачу птаха до Подільського зоопарку для подальшого спостереження та догляду за ним”, — зауважують там.

Лелеку розмістили у теплому вольєрі.

“За попереднім обстеженням, у птаха виявлено відставання у фізіологічному розвитку. Травм не виявили. Його розмістили у теплий вольєр. Ми його годуємо рибою”, — розповів  Євгеній Ткачик, директор Подільського зоопарку.

Спеціалісти зоопарку будуть за ним спостерігати. І від цього буде залежати динаміка догляду та лікування.

Лелека чорний — вид птахів з роду Лелека, родини Лелекових. Веде потайний спосіб життя. В Україні гніздовий, перелітний птах. Оселяється переважно біля лісових озер чи лісових боліт. На відміну від білого лелеки намагається уникати людей, тому представників цього виду рідко можна побачити. В Україні поширений переважно на Поліссі та в Карпатському регіоні. Занесений до Червоної книги України (1994, 2009). Має статус — рідкісний.