У «Муніципальній варті» Вінниці нагадали, хто має прибирати сніг біля магазинів, офісів та інших установ

636575160231716407-0234-snowfall-jrw02

Відповідно до вимог Правил благоустрою території Вінницької міської територіальної громади, підприємці зобов’язані  прибирати сніг та лід біля своїх закладів:  магазинів, торгових центрів, офісів, закладів харчування тощо. Якщо ці правила не виконуються, працівники Муніципальної варти спочатку проводять роз’яснювальну роботу. Коли власник не реагує, він може отримати штраф від 850 до 1700 грн. 

Комунальні служби міста під час негоди очищають міські дороги, тротуари та дворові території цілодобово. За чистотою біля своїх об’єктів мають слідкувати і власники офісів і комерційних об’єктів. Відповідно до вимог Правил благоустрою території міста, суб’єкти господарювання зобов’язані прибирати навколишню територію біля своїх торгових центрів, магазинів, об’єктів побутового обслуговування чи громадського харчування, підприємств, автомийок та автомайстерень тощо. Це також стосується і установ та організацій, зокрема шкіл та дитячих садочків.

У місті створені спеціальні робочі групи, які перевіряють у різних районах міста суб’єкти господарювання та комунальні заклади щодо дотримання вимог правил благоустрою, а саме щодо прибирання та розчистки снігу. Щодня робочі групи дають приписи, складають протоколи. Ми перевіряємо не тільки підприємства, а й заклади освіти, – зазначив  начальник КП «Муніципальна варта» Віталій Чигур.

Відповідно до вимог Правил благоустрою Вінниці очищення території навколо об’єктів повинно розпочинатися одразу після снігопаду. Під час ожеледиці потрібно очищати та посипати тротуар і підхід до пішохідного переходу через дорогу, місць для зупинки громадського транспорту, спуски і підйоми. Під час танення снігу та льоду мокрий сніг, пісок та бруд потрібно теж прибирати. Також підприємці мають своєчасно очищати від льоду та бурульок покрівлі, карнизи будівель та водостічні труби з дахів.

Муніципальна варта контролюватиме виконання суб’єктами господарювання вимог Правил благоустрою щодо зимового прибирання. В разі їх невиконання, відповідно до ст.152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, на керівників може накладатися штраф у розмірі від 850 до 1700 гривень.