У Могилеві-Подільському члени ДВК видали бюлетень на підставі закордонного паспорту

vibori

Спостерігачі ОПОРИ зафіксували на Вінниччині видачу бюлетенів за закордонним паспортом та без пред’явлення паспорту громадянина України

На виборчій дільниці №051640, що у Могилеві-Подільському, видали бюлетень виборцю, яка пред’явила закордонний паспорт. Жінка є членом комісії та має довідку про зміну місця голосування, повідомляє Depo.Вінниця з посиленням на громадську мережу ОПОРА

«У нас є посібник для членів дільничних виборчих комісій, які дала нам окружна виборча комісія, і тут написано, що виборчий бюлетень видається виборцю лише за умови пред’явлення ним одного з документів (частина 2 стаття 2 закону України): паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт, службовий паспорта, військовий квиток, тимчасове посвідчення громадянина України, картка установи виконання покарань або слідчого ізолятора. Ми видавали паспорт, опираючись на цю норму закону», — прокоментувала ситуацію голова ДВК.

Також видано бюлетень за закордонним паспортом та пред’явленням ксерокопії паспорта громадянина України на виборчій дільниці №051633 у місті Ладижин.

За повідомленнями спостерігачів ОПОРИ, без пред’явлення паспортів видавали бюлетені на виборчих дільницях №051251 (село Володимирівка, Хмільницького району) та №050241 (село Ладижинські Хутори Гайсинського району).

Відповідно до пунктів 1, 7, 8 частини 2, статті 2 Закону України «Про вибори Президента України» документом, який підтверджує громадянство України, є паспорт громадянина України, військовий квиток (виключно для військовослужбовців строкової служби) та тимчасове посвідчення громадянина України. Ці документи є підставою для отримання виборчого бюлетеня і можуть бути використані на звичайних та спеціальних виборчих дільницях (частини 2, статті 2 Закону України «Про вибори Президента України»). Що стосується закордонного паспорту, то його можна використовувати на закордонних виборчих дільницях, а також на спеціальних виборчих дільницях, утворених на суднах, що перебувають у плаванні під Державним Прапором України, та на полярній станції України.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована