У мерії Вінниці згодні прийняти «Вінницяоблводоканал» і критикують менеджмент

ochistka

У кулуарах різних адміністративних будівель у Вінниці кілька років говорили про необхідність передачі комунальних підприємств «Вінницяоблводоканал» і «Вінницяоблтеплоєнерго» з обласного до міського підпорядкування. Наразі процес запущено. Депутати Вінницької міськради 30 серпня прийняли відповідні рішення щодо згоди прийняти об’єкти.

Аби не виникали ілюзії, слід зазначити, що підтримка міськради – це перший крок на складному забюрократизованому шляху. Далі депутати облради мають підтримати ідею і проголосувати за передачу майнових комплексів.

Чому це питання давно перезріло? Мабуть зайве нагадувати, що понад 95% потужностей «Вінницяоблводоканалу» орієнтовані на забезпечення питною водою вінничан. Щодо теплопостачального підприємства, то воно забезпечує носієм переважно бюджетних споживачів, наприклад, медмістечко на Хмельницькому шосе, де розташовані як міські, так і обласні заклади. Для міської влади передача підприємства не є пріоритетом.

А от на якість «водоканального» продукту вінничани постійно жаліються. Модернізацію потужностей підприємства раніше проводили за рахунок державних субвенцій і обласного бюджету. У мерії пояснюють те, що грошима допомогти не можуть, порушенням фінансової дисципліни. До того ж у міській владі є претензії до менеджменту підприємства.

«На сьогоднішній день ми не бачимо і не розуміємо, яка є стратегія щодо розвитку і фінансової підтримки цього підприємства. Ми всі знаємо, які є проблеми і виклики щодо очисних споруд, і саме завдяки уряду Гройсмана перші кроки до їх подолання було зроблено – виділено з державного бюджету біля 20 млн грн на реконструкцію цих очисних споруд. Але на сьогоднішній день фінансування припинено, і ця проблема невирішена до кінця», — зазначив під час сесії міський голова Сергій Моргунов.

За його словами, проблема не тільки в очисних спорудах. Потрібно вирішувати питання і з підготовкою та очисткою води, з її транспортуванням.

«Ми розпочинаємо досить серйозну і кропітку роботу та готові взяти на себе відповідальність щодо вирішення цієї проблеми у нашому місті. Для нас принципово забезпечити ефективну роботу підприємства, завдяки чому споживачі матимуть кращий рівень послуг», – додав мер.

Тепер слово за облрадою. Депутати мають надати згоду на передачу майна. Потім розпочнеться юридичне оформлення. Процедура може розтягнутися на рік.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована