У лісгоспах Вінниччини вирощують фазанів

fa25d59dfb2bad1298b45df12e919561-wide-big

Лісівники Вінниччини, зважаючи на зміну кліматичних умов, почали розводити теплолюбного птаха у місцевих лісах. Про це повідомляє пресслужба Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства. 

На Вінниччині проживає 573 фазани

Повідомляється, що розведенням фазана звичайного у напіввільних умовах серед держлісгоспів Вінниччини займаються в Іллінецькому, Гайсинському та Крижопільському лісгоспах.

Першими розведенням фазанів зайнялись іллінецькі лісівники. У вольєрі для напіввільного утримання на території Оратівського лісництва використовують сучасні інкубатори, доглядають птицю професійні працівники фазанарію. Потім фазанів продають, а мисливці випускають птаство в ліси. Гайсинські лісівники, які минулого року чотирма партіями випускали фазанів у ліс, усього понад 300 птахів.

«Це справа нелегка, слід враховувати безліч нюансів. Ми випускали у більшості молодняк, птахів одно- та півторамісячного віку, оскільки саме така вікова категорія має шанси встигнути адаптуватися до вільних умов. Але фазани є здобиччю для чималої кількості хижаків: лисиць, яструбів, сірої ворони, крука, бродячих собак. Минула осінь була суха для цього птаха, це негативний чинник для їхньої приживлюваності у природі. А зима – малосніжна, тому ми не могли зафіксувати за слідами чисельність птахів», –розповідає мисливствознавець Сергій Злепко.

Вдалось прижитися фазану у природному середовищі у лісах найпівденнішої межі Крижопільського лісгоспу – у Піщанському районі, на територіях Рудницького та Піщанського лісництв. Тут для птаха сприятливі температурно-кліматичні умови, та контролюють чисельність хижаків.