У лікарнях Вінниці збільшують кількість ліжок для хворих на COVID-19

вірус

У Вінниці збільшують кількість ліжок для лікування хворих на COVID-19. На початку місяця додали 200 ліжок, а з понеділка хворих прийматимуть у ще одній лікарні – Міській клінічній №3, де розгорнуть 100 ліжок.

Про це під час брифінгу повідомив міський голова Вінниці Сергій Моргунов. Він зазначив, що на сьогодні стан по захворюваності на COVID-19 вкрай напружений: за останні 14 днів, при нормативному показнику для Вінниці не більше 148 нових хворих, у місті фіксується 373 випадки (перевищення нормативу у 2,5 раза). Зі слів міського голови, це створює надзвичайно загрозливу ситуацію з ризиком потрапляння Вінниці до помаранчевої, або до червоної зони карантину.

У зв’язку з цим, починаючи з понеділка, 31 серпня, у Міській клінічній лікарні №1 розширили кількість ліжок для лікування пацієнтів з COVID-19 до 200 штук. Сергій Моргунов зазначив, що навіть при такому збільшенні на сьогодні там зайнято 75% ліжок. Але зараз розпочалась робота над розгортанням додаткових ліжок у 3-й міській лікарні – з понеділка, 31 серпня, тут їх буде створено 100 штук. Мер повідомив, що на це додатково виділяється 4,7 мільйона гривень з міського бюджету. А Департамент охорони здоров’я міської ради звернувся до Вінницької ОДА щодо включення МКЛ №3 в перелік закладів із надання допомоги хворим на COVID-19.

– Таким чином, ще одна міська лікарня буде лікувати хворих на коронавірус. Але як показує практика – третина пацієнтів наших вінницьких міських лікарень – це мешканці з усієї області. Наголошую, для мене, нашої команди, медиків міста Вінниці – важливі всі люди, які проживають не тільки у місті Вінниці, а й у Вінницькій області. Ми готові надавати їм необхідну фахову допомогу. Але було б добре, якби і обласна влада на базі своїх медичних потужностей розгорнула додаткові місця для прийому пацієнтів на коронавірус. Наприклад, обласна лікарня ім. Пирогова, яка досить добре оснащена, могла би створити додаткові ліжкомісця для лікування хворих на коронавірус. Так само і обласний диспансер радіаційного захисту. І така практика по обласним лікарням в інших регіонах держави існує. Я переконаний, що при розгортанні всіх цих потужностей і спільній сконсолідованій роботі, ми втримаємо удар 2-ї хвилі пандемії, – зазначив Сергій Моргунов.

Крім цього зазначається, що в перелік закладів по наданню допомоги хворим на коронавірус включений Міський пологовий будинок №2 – і тут є додатково 25 ліжок.

Також міський голова повідомив, що у Вінниці змінили маршрут госпіталізації пацієнтів. Зараз по прийому пацієнтів чергуються Міська клінічна лікарня №1  і опорна Центральна районна лікарня. Тобто з Вінницького району лежать люди у Вінницькій міській лікарні, і навпаки: вінничани лікуються в Центральній районній лікарні.

– На сьогодні у Вінницькій районній лікарні розгорнуто 96 “ковідних ліжок”, але, наприклад, минулого  тижня з незрозумілих для нас причин, коли там було зайнято лише 26  “ковідних ліжок”, пацієнтів з Вінниці  чомусь відмовлялися приймати. Хоча всі опорні лікарні області, визначені для лікування хворих на коронавірус, мають згідно з Наказами МОЗ у разі наявності вільних місць приймати пацієнтів з будь-якого району та будь-якого міста. І наша міська лікарня №1 так працює з початку епідемії. Наприклад, на сьогодні тут лікують 8 жителів з районів області, – розповів Сергій Моргунов.