У краєзнавчому музеї Вінниці відбудуться «Андріївські вечорниці»

5fd0ce8bd71a3

12 грудня у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї запрошують відвідувачів на «Андріївські вечорниці». Гостям обіцяють театралізовані екскурсії з ворожінням та інтерактив. Реєстрація на екскурсії обов’язкова, набирають групи не більше 10 людей.

Як зазначають на фейсбук-сторінці закладу, з-поміж зимових свят неабияк виділяється поетичністю й неповторністю свято Андрія, чи, як його ще називають в народі – Калита, що припадає на 13 грудня.

«Андріївську ніч чекала вся українська молодь, адже вона була оповита любов’ю і містикою. Ворожіння, прикмети, молодечі забави – усе це розтікалось по сільських хатах та навіть міських садибах із заходом сонця.

У музеї ми відтворимо давні традиції, поширені як у селянському середовищі, так і вищих верствах тогочасного суспільства: гадання-ворожіння на вишневій гілочці, квасолі, макові, дровах, пампушках, дзеркалах…; молодіжні вечорниці та обряд кусання калити.

Повідаємо про глибокі традиції землеробської обрядової магії, що сягає своїм корінням трипільської культури ІV–ІІІ тис. до н. е.», – зазначають музейники в своєму дописі.

Співробітники закладу також додають, що на «Андріївських вечорницях» презентують нову виставку «Подільська зима», на якій представлені тематичні картини та етнографічні матеріали, народні ікони «Святого Миколая» – одного з найшановніших святих Східного Поділля.

А ще на прикладі експонатів розкажуть про руйнування традиційної народно-релігійної культури в радянський період та її, не дивлячись ні на що, трансформації й побутування у сучасному світі.

«Екскурсії проводяться з 15:00 до 18:00 через кожні пів години.

Реєстрація обов’язкова за тел. 068 725 49 57 (дзвінки приймаються з 10:00 до 18:00!) або посиланням.

Вартість екскурсії – 50 грн (включаючи екскурсійне обслуговування)», – наголошують в музеї.

У зв’язку з карантинними заходами, кількість місць обмежена групи формуються до 10 осіб. Через в музеї просять всіх, хто зареєструвався, та з якоїсь причини не зможе відвідати екскурсії, зняти реєстрацію за вказаним у публікації телефоном.

«Музей працює з дотриманням усіх протиепідемічних заходів, тому відвідувачам потрібно мати засоби індивідуального захисту», – додають в дописі закладу.