У 15 багатоповерхівках встановили системи контролю параметрів послуг

5dc51c745eaaa

У вінницьких багатоповерхівках продовжують обладнувати системи,  які дозволяють в автоматичному режимі контролювати та фіксувати параметри послуг, які отримують мешканці. А саме: якщо відбувається збій, сигнали відразу надходять до управляючих компаній, на Цілодобову варту та до департаменту житлового господарства. За два роки такі системи встановили у 15 багатоквартирних будинках.

Минулого року спеціальні датчики встановили у кількох будинках. Певний час вони працювали у тестовому режимі. Цього року продовжили їх встановлення і в інших багатоповерхівках.

Як це працює. У випадку аварійних ситуацій людям, які мають доступ до системи, приходять сповіщення на телефон чи комп’ютер. Вони бачать, який тиск в трубопроводах, яка температура теплоносія чи нагрітої води, чи є електроенергія взагалі, чи немає витоків у будь-яких приміщеннях.

«Датчики встановлюють у підвалах будинків. Систему підключено до хмарного сервера, який дозволяє зберігати дані протягом трьох місяців та відображати систему контролю у вигляді графіків. Дані оновлюються щохвилини.  Про проблему надходять повідомлення до Цілодобової варти, яка має доступ до цієї системи, та до управляючої компанії. Повідомлення надходять і на телефон голови ОСББ або ж диспетчеру управлінської компанії.  Це все робиться для того, аби швидко відреагувати та локалізувати ту чи іншу проблему і відправити на місце аварійну бригаду. Систему контролю параметрів облаштовуємо на умовах співфінансування, де 70% — кошти міського бюджету і 30% — кошти мешканців. Минулого року ми встановили датчики у дев’яти будинках, цього року такими пристроями обладнали шість багатоповерхівок», — розповів директор департаменту житлового господарства Роман Фурман.