Турнір пам’яті Героя Небесної Сотні Максима Шимка відбувся у Вінниці

turnir

19 та 20 жовтня відбувся вже третій офіційний «Лицарський турнір» пам’яті Максима Шимка — Героя Небесної Сотні, вінницького історика-реконструктора. Вперше він був проведений 21 жовтня 2017 р. — у день народження Максима. Тоді фестиваль відвідали реконструктори з п’яти міст України.

Цьогоріч захід відбувся на локаціях колишнього кінотеатру «Росія», де нині дислокується клуб «Підкова» та ГО «Клуб історичної реконструкції «Аркона». Керівниця останнього, пані Ольга Грабовська є одним із співорганізаторів «Лицарського турніру», а також відомою активною прихильницею історико-дослідницької роботи по вивченню середньовічного бойового мистецтва. Організатором турніру є громадська організація «Родина Героїв Небесної Сотні». Захід відбувся за підтримки обласної державної адміністрації, Вінницької міської ради, клубу історичної реконструкції «Аркона».

Мати Максима – Зоя Семенівна Кузьменко, керівниця ГО «Родини Небесної Сотні» також є активним співорганізатором турніру пам’яті свого сина. Вона каже, що Максим на Майдані у 2014 році був у 4-й Сотні, яка і стала базою для створення підрозділу волонтерського потягу під назвою «Труханівська Січ», бійці якого протягом чотирьох років також є активними учасниками та гостями турніру.

«Максим усе життя мріяв про створення такого дійства. Він буквально «хворів» історією лицарства, вивчав її, хотів донести ідея благородства та любові до свободи у своїх роботах. От ми сьогодні, в пам’ять про нього і робимо те, чого він так прагнув. І всі, хто нині з нами – це люди з усіх куточків нашої країни, вони приїхали сюди за всій кошт, вони змагаються не заради нагород та перемог… Вони разом заради пам’яті та любові до своєї рідної землі,» — каже Зоя Семенівна на відкритті фестивалю.

Також під час турніру відбулась презентація і сучасних лицарів: наші військовослужбовці Вінницького обласного об’єднаного військового комісаріату та солдати – строковики на чолі з заступником обласного комісара із інформаційно-виховної роботи підполковником Ігорем Гончаруком провели зустрічі із молодими вінничанами, які були учасниками змагань, пропагували важливість і потрібність проходження строкової служби в лавах збройних сил України.

Крім лицарських боїв на учасників та гостей турніру були проведені турніри лучників та мистецькі зустрічі – виступи бардів-менестрелів (м. Київ, м. Ізмаїл) й, на завершення, 20 жовтня — концерт фолк-рок гурту ФРАМ (Україна/Білорусь).

 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована