«Цвіте вода»: екологи перевірили 4 річки на Вінниччині і не знайшли забруднюючих речовин

voda

Спеціалісти відділу лабораторного контролю Державної екологічної інспекції Вінниччини продовжують перевіряти якість води у річках області. Проби поверхневих вод відібрали з Південного Бугу, Собу, Дністра та Русави.

Про це йдеться в повідомленні на сайті екологічної інспекції.

В ході аналізу визначались основні показники забруднюючих речовин, гранично допустима концентрація (ГДК) яких нормується для водойм господарсько-побутового призначення. За результатами аналізу перевищень ГДК забруднюючих речовин в жодній пробі відібраних вод не було виявлено, розчинний кисень теж в межах норми.

«В літній період, з настанням спеки, можна спостерігати на наших водоймах, особливо вранці, на поверхні води емульсійну плівку зеленого кольору. В народі цей процес називають «цвітінням води». Насправді ж підняття температури води активізує стрімкий розвиток синьо-зелених водоростей, які піднімаються в верхній шар води і утворюють цю зелену масу. Вітром або хвилею цю масу зі всієї водойми приносить до берега, що схоже на забруднення води стоками нечистот», — зазначають екологи.

Нагадаємо, що у Вінниці нa Південний Буг зaпустили земснaряд, a

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована