Цьогоріч Вінниччина отримала 28 млн грн на забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

deti

Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» передбачена субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам у розмірі 717 726,7 тис. грн. на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, а також дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа.

Сьогодні, 28 серпня, за участю заступника Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Олександри Чуркіної та директора Департаменту захисту прав дітей та усиновлення Мінсоцполітики Руслана Колбаси відбулась нарада у режимі відеоселектору щодо механізму використання коштів державної субвенції за вищезазначеними напрямками.

У засіданні взяли участь: директор Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА Наталя Заболотна, начальник Служби у справах дітей ОДА Тетяна Дорош, директор Вінницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олена Стоялова, керівники профільних служб області.

На виконання Порядку та умов надання у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 р. № 877 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 року № 616) (далі – Порядок та умови) та розпорядження голови облдержадміністрації від 08 серпня 2019 року № 602 «Про утворення обласної комісії з питань розподілу у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа» райдержадміністраціями, виконавчими комітетами міських рад міст обласного значення, сільськими, селищними, міськими радами об’єднаних територіальних громад були створені відповідні місцеві комісії.

9 серпня 2019 року відбулось перше засідання обласної комісії з питань розподілу субвенції в поточному році. Так, було розподілено 5,8 млн. грн для будівництва дитячого будинку сімейного типу в с.Студена Піщанського району.

До 19 серпня 2019 року на розгляд обласної комісії направлено пропозиції 25 райдержадміністрацій, 5 міст обласного значення та 22 ОТГ.

Варто зазначити, що Порядок та умови передбачають пріоритетне спрямування коштів на будівництво, капітальний ремонт, реконструкцію дитячих будинків сімейного типу.

Загалом, до повноважень обласної комісії належить питання щодо розподілу коштів субвенції між бюджетами міст обласного значення, районними бюджетами та бюджетами об’єднаних територіальних громад за напрямами, передбаченими пунктом 4 Порядку та умов, відповідно до поданих місцевими комісіями пропозицій, пропорційно до потреби (але не менш, ніж для придбання одного житлового приміщення для дітей або виплати грошової компенсації).

Відповідно до аналізу наданих пропозицій, у забезпечені житлом мають потребу 804 дитини-сироти, а також діти, позбавлені батьківського піклування та особи з їх числа.

У 2019 році, відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік», обсяг відповідної субвенції для Вінницької області складає 28 млн. грн.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована