Церковні чвари. Священника госпіталізували після конфлікту між прихильниками ПЦУ та УПЦ МП

cerkva

Йому розірвали сухожилля на руках.

Ще наприкінці січня 386 жителів Луки-Мелешківської, що на Вінниччині, проголо- сували за перехід парафії місцевого Спасо-Преображенського храму УПЦ МП до ПЦУ. Громада отримала офіційні документи. Але від зими до церкви потрапити не може: не пускає священник Московського патріархату з групою підтримки.

До протистояння вкотре дійшло цієї неділі. У підсумку на лікарняне ліжко потрапив новий настоятель храму від ПЦУ Віктор Чверкун.

“Останні півроку ми проводимо служби просто неба, — каже парафіянка ПЦУ Вікторія Ілінчук. — Бо хоч і маємо документи громади ПЦУ, всередину церкви нас не пускають! Щотижня до храму звозять “тітушок”, які залякують та погрожують. Ось і в неділю ми прийшли на молебень, хотіли помолитись біля ікон, але нас не впустили. Отця Віктора молодики побили, розірвали сухожилля на руках. Довелося викликати швидку допомогу, яка його забрала до лікарні. Нас же обливали нашатирним спиртом та водою. Одній жінці хвірткою вдарили по пальцях.

Приїхали правоохоронці, намагалися залагодити ситуацію, але навіть під їхнім супроводом священник Московського патріархату не дозволяє нам зайти до храму. Вимагає якесь рішення суду”.

Тим часом представники УПЦ МП спробу місцевих увійти до храму називають “захопленням”.

“Це далеко не перша провокація прибічників ПЦУ в селі та спроба силою відібрати храм у релігійної громади УПЦ, — стверджує Володимир Пучков, прес-секретар Вінницької єпархії УПЦ МП. — Цього разу вони діяли більш жорстко та нахабно. Атакували храм, намагаючись виламати двері. Їм на заваді стали чоловіки з числа парафіян. Деяким захисникам храму було завдано серйозних тілесних ушкоджень, про що складено заяви до правоохоронних органів.

Ситуація залишається напруженою. Частина активістів ще перебуває на території храму, однак його зачинено”.
читайте також: Ніс до щоки, антена до антени: коли виникли поцілунки, чому вони приносять задоволення та як можуть нашкодити?

У поліції підтверджують факт штовханини біля церкви. За їхньої інформацією, по медичну допомогу звернулися 61-річна жінка, 43- та 44-річний чоловіки.

“Вони написали заяви про заподіяння тілесних ушкоджень, — каже прес-секретарка обласної поліції Анна Олійник. — Вирішується питання про початок кримінального провадження за ч. 1 ст. 125 КК України (умисне легке тілесне ушкодження). Працівники поліції цілодобово дбають про громадську безпеку та правопорядок біля храму”.

Нагадаємо, наразі до ПЦУ перейшло понад 500 парафіяльних храмів і два кафедральні собори УПЦ МП.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована