“Це явна загроза безпеці життю”: на Вінниччині знайшли медичні відходи на недіючому сміттєзвалищі

imgonline-com-ua-resize-smunkumgfepau

Використані медичні маски, рукавиці, шприци та халати знайшли комунальники на недіючому сміттєзвалищі у Калинівці. Такі відходи підлягають обов’язковій утилізації, тим паче під час епідемії.

Як ідеться у сюжеті Суспільного, чергового на території сміттєзвалища немає, то ж встановити звідки взялися використані шприци та засоби захисту — складно. Місцева влада написали звернення до державної екологічної інспекції у Вінницькій області, адже медичні відходи можуть бути небезпечними і вивозити їх на звалища в жодному разі не можна.

Особливу небезпеку і тривогу визвало те, що це період коронавірусу. І ми не знаємо, де воно використовувалося, ким використовувалося, це явна загроза безпеці життю і людей, – каже заступник Калинівського міського голови Микола Щур.

За санітарними правилами і нормами, каже заступник начальника екоінспекції Олег Ющук, медичні відходи потрібно утилізувати. Зробити це можна лише за наявності ліцензії міністерства енергетики, захисту довкілля.

За словами головного лікаря Калинівської ЦРЛ Владислава Головащенко, з їхнього закладу на полігон нічого не вивозили:

– У нас є підписаний договір з приватною особою підприємцем, який забирає в нас ці відходи на утилізацію відповідно.

Кажуть, після обстеження території сміттєзвалища, матеріали передадуть до поліції. Тому, хто це загрожує штраф – від 850 до 1700 гривень, також за це порушення передбачена і кримінальна відповідальність, бо медичні відходи належать до категорії небезпечних.

Як ми писали раніше, у Вінниці під час карантинних заходів рівень засміченості каналізаційних колодязів зріс на 30%. КП “Вінницяоблводоканал” почав виявляти нові “знахідки”: використані медичні маски, рукавички та інші засоби індивідуального захисту.