Тридцять літрів крові здали гвардійці з Калинівки

донор

Нацгвардійці  військової частини 3028 Національної гвардії України, що в Калинівці на Вінниччині вкотре стали донорами. У себе в частині близько 70 військовослужбовців здали понад 30 літрів крові, повідомляє пресслужба в/ч.

Працівники Вінницького обласного центру служби крові проводять виїзні забори, оскільки через карантин до закладу в Вінниці їздять менше людей, а крові не вистачає.

У частині кажуть, що вони вже 5 років співпрацюють із Вінницьким обласним центром служби крові. По кілька разів на рік нацгвардійці організовано здають кров, яка йде не лише на порятунок військових, а й для мирного населення.

Медики і донори дотримують чіткої процедури.

«Спочатку кожного військовослужбовця реєструють, вносять до бази даних. Якщо його там ще немає, беруть кров на встановлення групи та резусу, вимірюють тиск, тобто звичайні процедури перед здачею крові», – пояснив начальник медичної служби військової частини 3028 Микола Рябоконь.

На сьогодні через недопущення поширення COVID-19 додатково проводився температурний скринінг, оброблення дезінфекційним розчином приміщень та опитування військовослужбовців щодо хвороб їхніх чи родичів.