Треба пам’ятати

15623777_original

100 років тому, 23 січня 1921 року у будинку свого батька в селі Марківка на Вінничині пострілом з рушниці був вбитий композитор і хоровий диригент Микола Леонтович, автор відомого зараз на увесь світ «Щедрика«.

Його вбивцею був такий собі Афанасій Грищенко, за даними архивів, уповноважений Гайсинського повітового відділу ВЧК. Після пострілу він зв’язав родичів композитора, поцупив гроші, срібло, чоботи вбитого та кожух його батька і зник.

У Вінниці готують прем’єру про творчість Миколи Леонтовича

imgonline-com-ua-resize-10za56rnps8yl5

Про виставу відомо, що її ставитиме Таїса Славінська, головний режисер театру, а головну роль виконуватиме Максим Какарькін.

Про це повідомили на сторінці театру у Фейсбуці.

«Новий творчий проєкт!
“Ювелір української пісні, Бах у хоровій музиці”! «Різьбяр у музиці!» «Подільський Орфей!» «Його «Щедрик» став світовим символом різдвяних свят!» А ви й здогадалися, що йдеться про Миколу Леонтовича, нашого славетного земляка Миколу Леонтовича!
Вперше в Україні (та й світі!) театр представлятиме сторінки життя українського композитора, автора геніальних хорових мініатюр, хорового диригента, піаніста, педагога, збирача музичного фольклору.
Драма – реквієм
«Диригент янголів» за п’єсою Олега Миколайчука-Низовця, яка стала переможницею конкурсу (2018р.) Міністерства культури України «Українська революція 1917-1921 років».

Режисерка-постановниця – н.а.України Таїса Славінська
Диригенти: Олена Близнюк та Назарій Давидовський
Разом з акторами театру співатиме й “колектив особливої атмосфери й енергетики” – хор “Соломія”.
У ролі Миколи Леонтовича заслужений артист України Максим Какарькін.