Тіло засновника військової хірургії Миколи Пирогова вчергове ребальзамували

pirogov

Вперше без допомоги своїх російських колег провели ребальзамацію тіла видатного медика Миколи Пирогова українські науковці.

Про це під час прес-конференції повідомив директор Національного музею-садиби Миколи Пирогова Петро Гунько. За його словами, нинішнє ребальзамування тіла, що вже понад 135 років знаходиться в подібному стані, було вже десятим.

Взагалі ж, збереження тіла в природному середовищі є унікальним науковим довготривалим експериментом. Причому, аналогів у світі подібних робіт – немає.

Вартість ребальзамації тіла вченого склала 200 тисяч гривень. До того ж, вперше для здійснення робіт не залучали російських вчених.

У розчині для бальзамування тіло Пирогова перебувало з 14 березня по 19 квітня, після чого його повернули до саркофагу, що знаходиться у склепі Миколаївської церкви-усипальниці.

Як відомо, Микола Пирогов був видатним хірургом, анатомом та педагогом. Він створив перший атлас топографічної анатомії людини, заснував військово-польову хірургію та започаткував використання анестезії при оперативних втручаннях.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована