Таборове літо у розпалі: на Вінниччині молодь навчається у польових умовах

tabor

Неформальна освіта набирає обертів. Цього літа на Вінниччині проводять аж два наметові табори. Один з них — MedCamp 2.0 — вже відбувся.

Ідея створення і реалізації такого проекту виникла ще весною 2018 року у двох тодішніх студенток Вінницького медичного університету — Альони Гречаної та Олени Матько. Дівчата вважали, що звичайним людям, не пов’язаним з медициною, важко отримати достовірну інформацію про своє здоров’я і його збереження.

Один з ключових елементів програми — це навчання учасників базовим навичкам надання першої допомоги постраждалим. «Одного разу я йшла по вулиці, — ділиться своїми спогадами координаторка табору, Олена. — Людині стало погано. На той момент я була студенткою першого курсу ВНМУ ім. М.І. Пирогова, але я не знала, чим зарадити. В мене не було необхідних навичок. То що вже казати про людей, взагалі з медициною не пов’язаних? Саме тому я вирішила, що проведення подібних заходів, де люди зможуть цьому навчитись — необхідне».

Дівчата зібрали команду з представників двох громадських організацій — Вінницького підрозділу «Фундації Регіональних Ініціатив» та «Студентського Братства Вінниччини». Минулого року відбувся перший табір на цю тематику. Цьогоріч організатори вирішили продовжити реалізацію цього проекту. Роль головного координатора знову взяла на себе Олена Матько. Таким чином, MedCamp майже перетворився на традицію.

Учасники заповнювали анкету, обгрунтовуючи свою мотивацію: чому вони хочуть потрапити на табір? Організатори кажуть, що на цей раз спеціально не набирали великої кількості людей — їх було всього двадцять, але для вивчення таких серйозних тем, пов’язаних з медициною, це оптимальна кількість.

Серед тренінгів, які презентували учасникам, були надзвичайно важливі теми, такі як медична реформа, профілактика ВІЛ/СНІД та інших інфекційних хвороб, вакцинація, онкологія та ендокринні порушення тощо. Говорили також про догляд за власною шкірою та правила занять спортом, щоб не зашкодити власному організму. Послухали про міфи в медицині і дізнались, як правильно складати власну аптечку.

Усі спікери — висококваліфіковані медики і представники медичного університету. А навичкам надання першої допомоги учасників навчали представники Червоного Хреста. Після цього усіх чекав грандіозний тест-драйв отриманих знань — симуляція.

Учасники також мали можливість пройти експрес-діагностику на ВІЛ/СНІД та віруси гепатиту, а ще — визначали рівень цукру у власній крові.

Кожен вечір на таборі закінчувався ватрою — присутні сідали у велике коло біля високого вогнища, слухали мотиваційні та цікаві розповіді спікерів, а потім насолоджувались піснями та танцями.

Першого вечора їх розважав неперевершений дует «Шиманські». Друга ватра пройшла у теплій та домашній атмосфері разом з Сергієм Воловиком. Третій купальський вечір запалив віртуозний гітарист Олександр Роженко. А четверта, остання ватра, була надзвичайно запальною та незабутньою — на табір завітав колектив, який вже багато років займається популяризацією українською музики у Рівному. «Співанка» нікому не дозволила сидіти тої ночі — занадто драйовими були їх пісні.

Це було п’ять насичених днів польової кухні, пісень під гітару, тренінгів від висококваліфікованих спеціалістів зі сфери медицини та надзвичайно теплої атмосфери. І все це — серед мальовничої природи Бохоників, що на Вінниччині. А на закритті табору усі учасники отримали сертифікати та багато обіймів.

Організатори наголошують, що проведення подібних проектів не було б можливим без підтримки спонсорів. Цьогоріч молодіжну ініціативу підтримали клініка ендохірургії «Інномед» та центр краси і здоров’я «Beauty.com», представники яких дуже добре розуміють важливість поширення медичних знань серед простих людей. Постійним спонсором і партнером табору виступає Вінницький національний медичний університету ім. М.І. Пирогова спільно зі Студентським самоврядуванням та Профкомом.

Для того, щоб гарно навчатись, потрібно висипатись у теплі і кофморті та ситно їсти — це було можливо завдяки підтримці ТМ «Сквирянка» та магазину спортивного спорядження «Гірський світ».

Активісти громадських організацій проводять табори на волонтерських засадах, не отримуючи з цього ніякої матеріальної допомоги. За їх словами, досвід, емоції та знайомства — найкраща винагорода.

Незабаром на Вінниччині відбудеться ще один табір — BusinessCamp 7.0. Він повністю націлений на те, щоб навчити молодь основам бізнесу та підказати, як відкрити власну справу. ФРІ Вінниця проводить його вже п’ятий рік. Цьогоріч до команди організаторів приєднались активісти «Студентського Братства Вінниччини».

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована