Супрун вражена позицією українців щодо ребальзамування мумії Миколи Пирогова

pirogov

Міністр охорони здоров’я Уляна Супрун вражена вчинком вінницьких чиновників, які не проти опікуватись Національним музеєм-садибою М.І. Пирогова.

Абсолютно підтримує ініціативу вінницької обласної і міської влади передати музей на місцевий рівень.

 

«Приємно вражена громадянською позицією вінничан. Добре, що люди цінують та підтримують музей і пам’ять про Пирогова, якого вважають засновником військової хірургії. Підтримую ініціативу», — написала Уляна Cупрун на власній сторінці у Facebook.

Мер Вінниці Сергій Моргунов різко відреагував на допис міністра МОЗ щодо ребальзамування видатного хірурга Миколи Пирогова.

«Як взагалі так можна ставити питання: або ліки, або ребальзамування тіла засновника військово-польової хірургії?! Микола Іванович Пирогов – це наше національне надбання в історії світової медицини. Кошти ми знайдемо, навіть не сумнівайтеся. Ви знайдіть фахівців, які можуть провести цю процедуру якісно і професійно», — заявив міський голова Вінниці.

 

Разом з головою Вінницької ОДА Валерієм Коровієм ініціюють перед урядом питання передачі у спільну комунальну власність територіальних громад Національного музею-садиби М.І. Пирогова.

Інтернет-спільнота обурена позицією Уляни Супрун. Користувачі соцмережі називають її допис ганебним.

» Пані Уляно! Я розумію, що це не Ваше, але, якщо матимете час, прочитайте, будь ласка, оповідання Олександра Купріна «Чудесный доктор» про Пирогова. Та чесно скажіть собі сама, чи про Вас та Вашу діяльність в майбутньому хтось зможе так тепло пригадати?», — пише під дописом міністра Олексій Пікаєв.

«Прикро,що за Ваш безглуздий вчинок, який ще більше зменьшив шанси проходження медреформи будуть відповідати люди,які Вам вірили. Пояснення цьому -немає.Прикро та дуже боляче», — пише користувач Юрій Шеремета.

Вчора міністр охорони здоров’я Уляна Супрун влаштувала опитування серед українців. Запитала чи потрібно ребальзамувати тіла вченого-хірурга Миколи Пирогова у Вінниці. Адже потрібні 200 тисяч гривень краще витратити на ліки. Зокрема, за ці гроші можна купити сотні упаковок препарату для лікування гострого лейкозу.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована