Суд «залишив» інформаторів бойовиків у Вінниці

zona

Вищий спеціалізований суд залишив справу агентів бойовиків так званої «Донецької народної республіки» на розгляді у Вінницькому міському суді. Про це Vlasno.info повідомили у прокуратурі Вінницької області.

Підготовче судове засідання відбулося ще на початку березня — тоді вирішили скерувати справу до Вищого спеціалізованого суду України, аби там визначили, у якому суді слухати справу.

 

– Ухвалою від четвертого квітня Вищий спеціалізований суд вирішив скерувати справу до розгляду таки у Вінницький міський суд Вінницької області, – зазначили в прокуратурі Вінницької області. – Орієнтовно після Великодня справу повернуть у суд та призначать перші судові засідання.

Варто зазначити, що колегія суддів судової палати у кримінальних справах Вищого спеціального суду України назвала цей випадок винятковим, повернувши справу до Вінниці, хоча злочин вчинено на території Донецької області у місті Торецьк.

Серед аргументів, на які послався суд: досудове розслідування здійснював слідчий відділ УСБУ у Вінницькій області, процесуальними керівниками є вінницькі прокурори, адвокати проживають у Вінниці, підозрюваних тримають під вартою у вінницькому слідчому ізоляторі, а потерпілих у провадженні немає.

 

– З огляду на викладене, колегія суддів вважає за необхідне визнати цей випадок винятковим і з метою забезпечення оперативності та ефективності кримінального провадження повернути його до Вінницького міського суду, – йдеться в ухвалі Вищого спеціалізованого суду України.

Нагадаємо, п’ятьох мешканців Торецька затримали в середині грудня минулого року, доставили у Вінницю, обравши міру запобіжного заходу — тримання під вартою. Відтоді вони перебувають у Вінниці. У цьому ж місті за кілька місяців вони і почують вирок за сприяння терористам.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована