Спалах кору: у двох школах на Вінниччині призупинили навчання

kir

Через спалах кору у двох школах Шаргородського району Вінницької області тимчасово зупинили освітній процес. Про це УНН повідомили у ДУ «Вінницький лабораторний центр МОЗ України».

Так, комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Шаргородської райдержадміністрації прийняла рішення тимчасово обмежити навчання в загальноосвітніх школах селах Рахни-Лісові та Копистирин Шаргородського району.

У селі Рахни-Лісові в загальноосвітній школі зареєстрували спалах кору. Там на сьогодні захворіли вже 15 дітей. І місцева влада прийняла рішення припинити навчання у цій школі до 26 жовтня.

«Перший осередок цього захворювання на кір з’явився через дітей, які не щеплювалися у зв’язку з релігійним переконанням їхніх батьків. Тобто були відмови від щеплень. Вони (нещеплені діти, – ред) послугували джерелом інфекцій для інших дітей. Проведено клінічні обстеження. там (у селі, – ред.) на сьогоднішній день ведеться робота щодо імунізації та переконання батьків, що дітей потрібно щеплювати проти кору», – зазначили в лабораторному центрі.

А у селі Копистирин реєструються поодинокі випадки захворюваності кором. В одній зі шкіл також запровадили обмежувальні заходи. Однак у лабораторного центру немає інформації щодо того, як довго ці заходи триватимуть.

У Копистирині захворіло 6 дітей, які навчаються безпосередньо у школі. По населеному пункту і сусідніх селах також є випадки захворюваності (на кір, – ред.) У селі немає надзвичайної ситуації», – повідомили у лабораторному центрі.

Там додали, що на Вінниччині минулого року було зареєстровано 106 випадків захворювання на кір, а поточного року – вже 1500 випадків.

Нагадаємо, кількість хворих на кір в Україні протягом останнього тижня зросла на 28%.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована