Собака-поводир шукає господаря у Вінниці

layika

Трирічну лайку випадково знайшли перехожі у Вінниці. Налякана вона бігала по вулиці. Люди забрали її та віддали до притулку. А вже там з’ясували – це не проста собака. Адже на ній був спеціальний нашийник, в який вставляється палиця незрячої людини.

Вже три тижні ця добродушна лайка живе серед зграї дворових псів.

Лайку назвали «Доцею». Тримають в окремому вольєрі. Вона постійно скавучить та навіть плаче, кажуть у притулку. Чекає на свого господаря. Говорять, собака вихована, терпляча та розумна. Її спеціально дресирували, аби допомагати своєму господарю.

Ця собака – очі і вуха людини. Вона дуже добра, дуже спокійна, вона не дратується. Але – велика ревнивиця, – говорить адміністратор Вінницького притулку для собак Тетяна Постановська.

За словами заступника директора з соціальних питань вінницького управління Товариства сліпих Костянтина Ільницького, в Україні немає спеціальних центрів, де дресирують суто собак-поводирів. Цим займаються лише одиниці професійних кінологів. У Вінницькому управлінні кажуть, в місті немає жодної людини яка б мала собаку поводиря. Тож кому вона належить – не знають.

Лайка – одна з найдорожчих порід собак. А якщо її ще виховати, як поводиря – вартість може сягати кількох тисяч доларів.

Ця собака повинна повідомляти про небезпеку, вона має корегувати дії. Наприклад, якщо це людина без зору, то вона повинна вчасно зупинитись аби людина не потрапила у якусь надзвичайну подію, — говорить керівник відділення пошуково-рятувальних робіт ГУ ДСНС у Вінницькій області Юрій Грушецький.

У притулку віддавати Доцю будь-кому не хочуть.

Кажуть, якщо власник не з’явиться протягом місяця – шукатимуть їй нового господаря.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована