Сміттєпереробний комплекс за 15 млн євро у Вінницькій області зведуть протягом 2-3 років

zavod

Інвестиційний проект реалізовуватимуть Вінницька адміністрація та польська Domat Consulting

Меморандум про співпрацю в реалізації інвестиційного проекту – сміттєпереробного комплексу близько селища Людавка (Вінницька область), будівництво якого планується завершити за два-три роки, підписали вінницький міський голова Сергій Моргунов і координатор проекту Domat Consulting (Польща) Ярослав Пасік, передає Інтерфакс-Україна.

«Думаю, нам з вами знадобиться три роки, щоб досягти бажаних результатів. Техніка, яку ми плануємо закуповувати, дозволить досягти мети, коли на поховання йшло лише 7-12% від загальної кількості відходів», – цитує прес-служба міськради представника інвестора Пасіка.

За його словами, вже підготовлена передпроектна документація.

Сума інвестицій в об’єкт складе 15-20 млн євро. «Це буде спільне фінансування польської сторони і Вінницької міськради», – зазначив заступник голови міськради Микола Форманюк.

Він також додав, що продукт переробки – вторинна сировина – буде використовуватися в інших галузях, зокрема, у створенні брикетів для цементних або цегельних заводів. Крім того, в комплексі буде створено не менше 50 робочих місць.

Domat Consulting (Польща) – інноваційний стартап-проект, що займається розробкою технічних і технологічних рішень, які об’єднують раціональне поводження з відходами з економікою енергозбереження та охорони навколишнього середовища.

Раніше віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко зазначав, що в Україні спалюється тільки 2,7% сміття, а переробляється 3%.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована