Скільки «Вінниць» в Європі? У восьми країнах є міста і села зі співзвучною назвою

vin

Майже два десятки містечок і селищ називаються майже так, як Вінниця. У більшості в назві лише одна «н». Але вимовляють назви цих населених пунктів фактично так само, як українські вінничани, коли згадують своє місто. Блогер Олександр Токмаков порахував «тезки», а в одній навіть побував.

За словами О. Токмакова, перетинаючи хорватсько-словенський кордон, він опинився у невеличкому селищі Вініца з двома сотнями мешканців на території Словенії. А потім почав шукати інші.

«Історія словенського селища Вініца пов’язана зі стародавньою фортецею та одноіменим замком Вініца (Grad Vinica — словен.). Він був побудований в 1082 році, на руїнах доісторичного форту часів Римської Імперії. Про замок Вініца можна дізнатися тут. От вам вже дві Вініці лише у маленькій Словенії…

Але в Словенії є ще і третя Вініца — це селище Вініца при Шмарьєті (Vinica pri Šmarjeti — словен.). Часто це село називають теж так само просто: Вініца. Населення Вініці при Шмарьєті налічує 107 осіб, про цей населений пункт див. тут. Тобто, тільки в Словенії маємо вже три Вініці», — зазначив блогер.

У сусідній Хорватію, а саме у Загор’ї, в Вараждінській жупанії (Varaždinska županija — хорват.) він знайшов селище Вініца (Vinica — хорват.), яке розташоване в 160 км від словенської Вініці і теж неподалік від хорватсько-словенського кордону.

«Це село вже таке, величеньке — близько 3,4 тис. населення. Більш детально про це можна дізнатися тут. Вараждінська Вініца знаменита тим, що там є Палац Опека (Dvorac Opeka — хорват.), побудований в XVII столітті», — пише блогер.

Окрім вараждінської Вініци в Хорватії є ще село Вініца в Далмації, в Сплітсько- Далматинській жупанії (Splitsko-dalmatinska županija — хорват.). Це вже дві тільки у Хорватії. Аби розлого не писати про всі населенні пункти, він лише перерахував ті, що знайшов.

«3 Вініці в Словенії + 2 Вініці в Хорватії, це вже 5. До них додамо ще болгарське село Виниця (Виница — болг.) в Пловдівській області (Област Пловдив — болг.). Це вже 6. Плюс місто Виниця (Виница — мак.) в Північній Македонії (Република Северна Македонија — мак.). Це вже 7. Додамо до того, що в Боснії та Герцеговині теж є дві Вініці (Vinica — БіГ), одна в районі міста Томіславград (Tomislavgrad — БіГ), а друга — в районі міста Біхач (Bihać — БіГ). Це вже 9. Окрім цього, в Словаччині, в районі Вельки Кртіш (Okres Veľký Krtíš — словац.) теж є село Вініца (Vinica — словац.), де живе близько 1800 осіб. Перші документальні згадки про це селище з’явились ще в 1135 році, детальніші можна дізнатися за посиланням. Це вже 10 Віниць!», — вказує блогер.

Але найбільш цікаві підрахунки його завели до Польщі. Саме так виявляється найбільша щільність Вініц. До речі, у перекладі з деяких слов’янських мов саме так називають виноградник.

«Ну і зараз додамо до всіх цих Віниць ще аж 7 (!!!) польских населених пунктів з одноіменою назвою (принаймні, на слух, правопис, звісно ж, трошки інший — авт.). Село Вінніца (Winnica — польс.) Пултуського повіту (Powiat Pułtuski — польс.). Потім село Вінніца (Winnica — польс.) Легницького повіту (Powiat Legnicki — польс.). Село Вінніца (Winnica — польс.) Плоцького повіту (Powiat Рłocki — польс.). Село Вінніца (Winnica — польс.) Сташовського повіту (Powiat Staszowski — польс.). Село Вінніца (Winnica — польс.) Конінського повіту (Powiat Koniński — польс.). Поселення Вінніца (Winnica — польс.) Гродзискього повіту (Великопольского воєводства), на польскій мові це Powiat Grodziski Wielkopolski. Ну і на завершення списку Вінниць — лісове поселення Вінніца (Winnica — польс.) в Вольштинському повіті (Powiat Wolsztyński — польс.). Тобто, загалом, разом з українською Вінницею, виходить, що в Європі 18 населених пунктів з одноіменою назвою».

Зауважу, що в цій статті перерахував тільки відокремлені населені пункти. Мені відомо, що окрім названих, є ще і райони міст під назвою Вініца. Вінница, це, наприклад, міська частина міста Піздрі (Pyzdry — польс.), що у Польщі, подробиці про міські частини з одноіменою назвою Вініца можна знайти тут

До переліку можна хіба що додати село Вінніци у Підпорозькому районі Ленінградської області РФ. Ще сторіччя тому цей населений пункт був культурною столицею фінського народу вепсів, але згодом влада зробила все, аби місцеві мешканці позбулися власної ідентичності.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована